عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار اصفهان:

حوزه پژوهش در مدیریت شهری نقش مهمی در حل معضلات اجتماعی دارد

کد خبر: 75203
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۰ ق.ظ

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فنآوری اطلاعات شهرداری اصفهان گفت: حوزه پژوهش با بررسی معضلات و چالش های فرا روی مدیریت شهری و ارائه راهکارهای مناسب برای حل این مشکلات، نقش مهمی در برطرف کردن معضلات و کاهش آسیب ها بویژه در بخش اجتماعی و فرهنگی شهرها دارد.

به گزارش نداي مردم، محمود محمدی افزود: ثمرات فعالیت های پژوهشی که در حوزه مدیریت شهری انجام می شود، در اجرا متجلی می شود.
وی با اشاره به اینکه بیشتر شهروندان با فعالیت های معاونت برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان آشنا نیستند، تاکید کرد: رسالت این معاونت اجرای برنامه های پژوهشی، برنامه ریزی و فراهم نمودن زمینه استفاده از فناوریهای نوین برای مدیریت امور شهر است.
معاون برنامه ریزی، پژوهش و فنآوری اطلاعات شهرداری اصفهان، هموار نمودن زمینه فعالیت شرکت های دانش بنیان در طرح ها و برنامه های شهری را از رویکردهای این معاونت بیان کرد و افزود: باید با فراهم کردن زمینه مشارکت شرکت های دانش بنیان در اجرای طرح های شهرداری، این شرکت ها را حمایت و آنها را تقویت کرد.
وی نقش رسانه ها را در تحقق فرآیند استفاده از علوم برای افزایش ثروت و رفاه اجتماعی بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: رسانه ها همگام با مراکز تولید علم، نقش مهمی در انعکاس دستاوردهای علمی، پیشرفت علوم و استفاده از فناوری های نوین دارند.
محمدی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت رسانه ها در عرصه تحقیق و پژوهش مورد غفلت قرار گرفته است.
وی بااشاره به اینکه براساس آمار اعلام شده هرساله از هر ۱۰۰ نفر شهروند اصفهانی ۱۳ نفر بر اثر حوادث شهری جان خود را از دست می دهند، گفت: این موارد باید مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد و راهکارهایی برای مقابله با این مشکلات اتخاذ شود.
معاون برنامه ریزی، پژوهش و فنآوری اطلاعات شهرداری اصفهان، اضافه کرد: در این راستا رسانه ها نقش مهمی دارند و با اطلاع رسانی صحیح خود و بررسی راهکارهای مقابله با این مشکلات و چالش ها بصورت کارشناسی، به ایجاد شهری سالم و دانش محور کمک می کنند./ايرنا

دیدگاه کاربران