عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر امور آبفای شهری آبیک :

خروج ۳ حلقه چاه قدیمی از مدار شبکه آبرسانی آبیک

کد خبر: 75208
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴ ق.ظ

مدیر امور آبفای شهری شهرستان آبیک از خروج ۳ حلقه چاه قدیمی و دارای مشکل سختی از مدار شبکه آبرسانی شهر آبیک طی دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش نداي مردم، حمیدرضا کیخا اظهار کرد: کیفیت آب شرب شهر آبیک امسال همانند سال گذشته در حد استاندارد بوده ولی از خوش طعمی لازم برخوردار نیست.

وی افزود: به دلیل فرونشست آب‌های سفره‌های زیرزمینی به مرور زمان، سختی آب‌ چاه‌های آبیک افزایش یافته و سبب شده طعم آب این شهر خوشمزه نباشد.

مدیر امور آبفای شهری شهرستان آبیک ادامه داد: طی سال گذشته حفر سه حلقه چاه جدید در حوالی روستای حسین‌آبادکرد با طول ۳ هزار و ۷۰۰ متر خط انتقال در دستور کار قرار گرفت.

کیخا اضافه کرد: نخستین حلقه چاه در اسفند ماه سال گذشته و دومین حلقه چاه جدید در اواسط اردیبهشت ماه امسال وارد مدار شبکه آبرسانی شهر آبیک شد.

وی خاطرنشان کرد: با ورود دو حلقه چاه جدید به شبکه آبرسانی شهر آبیک، کیفیت آب شرب این شهر حدود ۵۰ درصد تغییر و بهبود یافت.

کیجا بیان کرد: با ورود سومین حلقه چاه جدید آبیک به مدار شبکه آبرسانی شهر آبیک در هفته دولت و روند کاهش دمای هوا، سه حلقه چاه قدیمی به دلیل دارا بودن سختی از مدار خارج شده و به تبع آن طعم آب شرب آبیک حدود ۹۰ درصد بهبود یافته و مطلوب می‌شود.

مدیر امور آبفای شهری شهرستان آبیک افزود: طی دو ماه آینده، مشکلی در طعم آب شرب شهر آبیک وجود ندارد و کیفیت آب شرب این شهر مشابه روستاهای همجوار می‌شود که مردم از آن روستاها آب می‌‌آورند.

کیجا ادامه داد: از حمایت‌های مالی و پیگیری احمد هجران‌فر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان قزوین در زمینه أخذ مجوزهای لازم و نیز مساعدت لازم علی رحمانی فرماندار آبیک در این زمینه و نیز مسؤولان دادگستری آب و برق استان قزوین و آستان قدس رضوی در زمینه حفر سه حلقه چاه جدید قدردانی می‌شود.

وی اضافه کرد: در صورت جذب اعتبار حفر یک حلقه چاه جدید در برنامه قرار گرفته است که با تحقق این امر تا سال ۹۶ در زمینه کمیت و کیفیت آب مشکلی نخواهیم داشت.

کیجا خاطرنشان کرد: دستور پلمب چاه‌های غیرمجاز از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک و مساعدت فرماندار آبیک در این زمینه، تأثیر مثبتی در چاه‌های آب و سفره‌های زیرزمینی داشته است.

مدیر امور آبفای شهری شهرستان آبیک ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران این شهرستان اذعان کرد: شغل خبرنگاری، شغلی واقعا سخت است و خبرنگاران موظف هستند خواسته‌های مردم و مسؤولان را برآورده کنند.

کیخا افزود: خبرنگاران در مسائلی که آحاد جامعه موشکافی نمی‌کنند، با دقت نظر در این مسائل ورود کرده و موشکافی می‌کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از مشکلاتی را که مردم مشاهده یا به دلیل روزمرگی احساس نمی‌کنند از چشمان تیزبین خبرنگاران دور نمی‌مانند./فارس

دیدگاه کاربران