عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان قطار شهری قم:

تأمین واگن‌های مترو قم از طریق فاینانس

کد خبر: 75220
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۳ ب.ظ

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به تأمین واگن‌های مترو از طریق فاینانس گفت: تعداد کل قطارها برای خط یک مترو قم ۲۶ رام قطار با پنج واگن بوده که برای فاز اول بهره‌برداری چهار رام قطار شامل ۲۰ واگن در نظر گرفته شده است.

به گزارش نداي مردم، اظهار کرد: با توجه به برنامه فاز اول بهره‌برداری از پروژه مترو به طول حدوداً ۵ کیلومتر از میدان مطهری تا قلعه کامکار و لزوم تأمین واگن‌های موردنیاز این فاز، این سازمان از مدت‌ها قبل در جلساتی با شرکت‌های چینی، ژاپنی و اروپایی در حال بررسی پیشنهادات فنی و مالی شرک‌های مذکور برای تأمین واگن‌های مورد نیاز این پروژه است.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم افزود: هم‌اکنون در حال رایزنی با شرکت واگن پارس با مشارکت مترو واگن ماش روسیه برای خرید واگن‌های مترو قم هستیم که نخستین جلسه فنی آن در قم با حضور معاون فنی و مدیر طراحی و مهندسی شرکت روسی برگزار شده است.

وی با اشاره به تأمین واگن‌های مترو از طریق فاینانس ادامه داد: تعداد کل قطارها برای خط یک مترو قم ۲۶ رام قطار با ۵ واگن است که برای فاز اول بهره‌برداری ۴ رام قطار در نظر گرفته شده است.

نیلیه با اشاره به اینکه تاکنون با هیچ شرکتی قرداد خرید واگن امضاء نکرده‌ایم، خاطرنشان کرد: سعی داریم با بررسی پیشنهادات از شرکت‌های مختلف بتوانیم واگن‌هایی با بهترین مشخصات فنی و کیفیت و درعین‌حال کمترین هزینه را تأمین کنیم.

مدیرعامل سازمان قطار شهری قم با اشاره به زمان بهره‌برداری از پروژه مترو تا سال آینده اظهار کرد: هم‌اکنون چهار ایستگاه از ۶ ایستگاه فاز اول بهره‌برداری در حال احداث سازه نگهبان است و پیشرفت آن‌ها طبق برنامه زمان‌بندی انجام می‌شود./فارس

دیدگاه کاربران