عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام شهردار منطقه 12 خبرداد:

برگزاری تور پیاده گردی و بازدید از مراکز تاریخی تهران قدیم/ حضور معاون وزیر راه و شهرسازی در تور منطقه ۱۲

کد خبر: 75223
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۲ ب.ظ

قائم مقام شهردار منطقه ۱۲ از برگزاری تور پیاده گردی و بازدید از مراکز تاریخی تهران در منطقه ۱۲ با همکاری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در روز سه شنبه ۱۹ خردادماه خبر داد.

به گزارش نداي مردم از منطقه ۱۲ تهران، دکتر علی محمد سعادتی افزود: بعد از جلساتی که شهرداری این منطقه با همکاری شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در رابطه با ارتقاء کیفیت زندگی و طرح انضباط شهری برگزار نمود، اساتید، دانشجویان و مسئولانی که در این جلسه حضور داشتند، درخواست بازدید حضوری از این اقدامات را داشتند.

وی با بیان اینکه بخشی از اقدامات و پروژه های شهرداری منطقه ۱۲ در محله های تهران قدیم اجرا شده است ، پیشنهاد شد تا ضمن بازید از محدوده تاریخی تهران قدیم ، از این اقدامات در سایر محله ها مانند محله هرندی نیز بازیدی انجام شود.

قائم مقام منطقه ۱۲ ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است این تور پیاده گردی روز سه شنبه در بافت تاریخی تهران قدیم  و محله هایی که طرح ارتقاء کیفیت زندگی در آنجا انجام شده، اجرا شود.

به گفته سعادتی، این بازدید و هفکری که اساتید، مسئولان و کارشناسان در رابطه با طرح ارتقاء کیفیت زندگی انجام می دهند، بدون شک در بهبود اجرای این طرح تاثیرگذار خواهد بود.

وی با بیان اینکه مسیری که برای اجرای این تور پیاده گردی در نظر گرفته شده، شامل محله های: عودلاجان، امامزاده بحیی و پامنار می شود، بیان کرد: شرکت کنندگان این تور برای بازدید از بوستان زندگی و مجموعه اقدامات محله هرندی نیز راهی این محدوده تاریخی خواهند شد و در نهایت این برنامه با بازدید از مجموعه خانات به پایان خواهد رسید.

قائم مقام شهردار منطقه ۱۲ با اشاره به اینکه این تور به صورت مشترک توسط این منطقه و شرکت عمران و بهسازی شهری ایران از ساعت ۷/۳۰ صبح شروع شده و تا ساعت ۱۳ ادامه خواهد داشت، یادآور شد: شرکت در تور پیاده گردی و بازدید از مراکز تاریخی تهران قدیم برای عموم شهروندان، خبرنگاران و عکاسانی که مساله بافت های تاریخی را با دقت و حساسیت دنبال می کنند؛ آزاد است اما بیشتر افرادی که در این برنامه حضور خواهند داشت، متخصصان شهرسازی، دانشجویان و اساتید این رشته و مسئولان دولتی و جمعی از اعضای شورای شهر تهران خواهند بود.

علاقه مندان جهت شرکت در برنامه پیاده گردی و بازدید از مرکز تاریخی تهران که از ساعت ۷/۳۰ تا ۱۳ روز سه شنبه ۱۹ خرداد ماه برگزار خواهد شد می توانند نام و نام خانوادگی و شماره تماس خود را به آدرس ایمیل neshast.udro@gmail.com   و یا تلگرام ۰۹۳۰۴۵۳۶۲۵۵ تا آخر وقت اداری دوشنبه ۱۸ خردادماه ارسال نمایند.

گفتنی است حضور خبرنگاران و عکاسان نیز با اعلام به روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲ با شماره تلفن ۳۵۰۱۲۰۱۶۶ به منظور هماهنگی های لازم بلامانع است.

دیدگاه کاربران