عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار شیراز:

اهدای ۵۰ قطعه زمین جهت ساخت مسجد و حسینیه در شیراز طی سه سال گذشته

کد خبر: 75237
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۳۷ ب.ظ

شهردار شیراز از اهدای ۵۰ قطعه زمین جهت ساخت مسجد و حسینیه در شیراز طی سه سال گذشته به خیرین خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز عصر دیروز، ۱۷ مرداد در گردهمایی خیرین شیراز با اشاره به اقدامات این سازمان گفت: شهرداری شیراز در سه سال گذشته ۵۰ قطعه زمین برای ساخت مسجد و حسینیه به خیّرین اهدا و در ساخت آن نیز کمک کردیم و این مهم در حوزه ساخت بیمارستان نیز صدق می‌کند.
وی افزود: با وجود تمام این اقدامات مشکل اصلی ما بی‌تفاوتی است و اگر نسبت به مشکلات فرهنگی بی‌تفاوت باشیم این معضل گریبان‌گیر خانواده‌ها خواهد شد.
پاک‌فطرت گفت: بسیاری فکر می‌کنند مشکلات کشور ما با تزریق پول حل می‌شود اما مشکل اصلی کشور بی‌تفاوتی انسان‌ها نسبت به تعهدات خود است.
وی، شیراز و فارس را در امورات خیر الگوی سایر شهرها و استان‌های کشور دانست و افزود: زمان آن رسیده که بین خیّرین هم‌افزایی صورت گیرد.
شهردار شیراز با اشاره به موقعیت این شهر گفت: شهر شیراز از لحاظ جغرافیایی به مناطق، ناحیه‌ها و محله‌های مختلفی تقسیم ‌شده است و باید مشخص شود در هر قسمت چه نیازهایی دارد، هرچند تا حدودی این امر صورت گرفته است.
وی ادامه داد: اولویت‌بندی نیازهای شهری یکی از امور مهم دیگر بوده و من فکر می‌کنم اولویت شهر شیراز فرهنگ‌سازی است چراکه ما نیاز به شهروندانی داریم که فرهنگ شهروندی را بدانند.
شهردار شیراز تصریح کرد: زمانی در خیابان‌های این شهر عده‌ای از روی جهل با سرعت غیرمجاز در محدوده شهری مسابقه می‌دهند و درنهایت تصادف می‌کنند آیا ما باید برای کاهش خسارت‌های جانی حاصل از تصادفات بیمارستان بسازیم.
پاک‌فطرت اضافه کرد: مشکل شیراز فرهنگی است و مردم این شهر باید خود وارد این مسائل شوند و امربه‌معروف کنند و به تبلیغ فرهنگ رانندگی، چگونه زیستن، حق همسایگی و… بپردازند.
شهردار شیراز بیان کرد: باید به این سؤال‌ها پاسخ دهیم که آیا قوانین ما ضعف دارد یا شهر بد ساخته ‌شده، جریمه‌های راهنمایی و رانندگی کم است، اتومبیل‌های ما مشکل‌دارند یا فرهنگ شهروندی را نمی‌دانیم.
وی با اشاره به کشف راه‌حل پیرامون مشکلات شهر شیراز افزود: این‌ها تلنگری برای شروع فعالیت مختلف شهرسازی است و ما نیاز داریم در حوزه اداره شهر و استفاده بهینه از نیروهای انسانی تجدید نظر کنیم.
یادآور می‌شود، در گردهمایی خیرین شیرازی از ۲۲ مرکز، مجمع و انجمن خیریه و ۶ تن از خیرین نخبه با حضور رئیس هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین فرهنگ ساز و شهرساز، تجلیل شد./ايلنا

دیدگاه کاربران