عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان :

اغاز عملیات گاز رسانی به چهار شهر اصفهان

کد خبر: 75286
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴ ق.ظ

عملیات گاز رسانی به چهار شهر اصفهان کلید خورد .

به گزارش نداي مردم، مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون برای گازرسانی به مناطق مختلف اصفهان ۳۶ هزار کیلومتر لوله گذاری شده است ، گفت: این شبکه گسترده ۱۰۳ شهر و هزار و ۳۳۸ روستای استان اصفهان را شامل می شود.
سید مصطفی علوی افزود: بر اساس استاندار اعلام شده از سوی شرکت ملی گاز ایران، روستاها و شهرهایی که هزینه گازرسانی برای هر مشترک بالای شش میلیون تومان باشد، صرفه اقتصادی ندارد.
وی گفت: گاز رسانی به شهرهای خور و بیابانک ، انارک و جندق و دو روستای چوپانان و چاه ملک از طریق لوله به دلیل بعد مسافت برای هر خانوار بیش از ۳۳۰ میلیون ریال هزینه دارد بنابراین عملیات گازرسانی به این مناطق از طریق خطوط لوله صرفه اقتصادی ندارد.
مدیر عامل شرکت گاز استان اصفهان افزود: بر همین اساس برای انتقال گاز به این مناطق، طرح دیگری در نظر گرفته شده است که براساس آن ، گاز در مخزن مادر فشرده سازی و از طریق کامیونت و تریلی به مخزن دیگری منتقل می شود که در نهایت گاز از طریق این مخزن به شبکه لوله گذاری شهری منتقل و در اختیار مشترکان قرار می گیرد.
سید مصطفی علوی گفت: هزینه گاز رسانی در این طرح برای هر خانوار ۴۵میلیون ریال است و اجرای آن یک سال و شش ماه به طول می انجامد و با اجرای آن، همه شهرهای اصفهان تحت پوشش خدمات شرکت گاز استان قرار می گیرند.
وی افزود: با اجرای این طرح ، سالانه ۱۳ میلیون متر مکعب گاز به شهرهای خور و بیابانک، انارک و جندق و دو روستای چوپانان و چاه ملک انتقال می یابد.
علوی با اشاره به اینکه در استان اصفهان روزانه ۵۴میلیون متر مکعب گاز مصرف می شود، گفت: میانگین مصرف هر خانوار در شهر ۶٫۴ متر مکعب و در روستا ۶٫۸ متر مکعب است که بیشتر از استاندارد جهانی است.

 

دیدگاه کاربران