عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس هیأت کشتی استان قم :

افزایش مدال‌های آسیایی و جهانی کشتی قم به ۶ مدال

کد خبر: 75297
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴ ق.ظ

رئیس هیأت کشتی استان قم از افزایش تعداد مدال‌های آسیایی و جهانی کسب شده سال جاری توسط کشتی‌گیران قم به ۶ مدال خبر داد.

به گزارش نداي مردم، محسن حلوایی اظهار کرد: کشتی استان قم امسال با حضور در دو میدان آسیایی تاکنون موفق به کسب سه مدال از رقابت‌های قهرمانی قاره کهن شده است و این شانس را دارد که سه مدال جهانی نیز به موفقیت‌های خود بیافزاید.

وی ادامه داد: کشتی‌گیران قم در خرداد ماه و تیرماه امسال با حضور در ترکیب اصلی تیم‌های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان کشورمان به رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شدند و توانستند یک نشان طلا، یک مدال نقره و یک نشان برنز ارزشمند برای ورزش قم و خانواده کشتی به ارمغان بیاورند.

رئیس هیأت کشتی استان قم در ادامه با اشاره به دعوت سه کشتی‌گیر قم به تیم‌های ملی اعزامی به رقابت‌های جهانی کشتی فرنگی نوجوانان، بیان کرد: کادر فنی تیم ملی از سه فرنگی‌کار نوجوان قم برای حضور در اردوی جدید تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان ایران دعوت به عمل آورده است.

وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان جهان دقیقا یک ماه دیگر به میزبانی شهر تفلیس گرجستان برگزار می‌شود و اردوی تیم ملی در دو گروه با دعوت از بهترین‌ فرنگی‌کاران نوجوان زیر نظر مربیان این تیم برگزار می‌شود.

حلوایی با بیان اینکه مرحله جدید برنامه‌های آماده‌سازی کشتی‌گیران نوجوان کشورمان از روز بیست و یکم مرداد ماه آغاز می‌شود، عنوان کرد: فرنگی‌کاران نوجوان در حالی به تمرینات خود ادامه می‌دهند که خانه کشتی شماره یک تهران میزبانی اردو را انجام می‌دهد.

رئیس هیأت کشتی استان قم تصریح کرد‌: این اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان به مدت حدود دو هفته در جریان خواهد بود و کشتی‌گیران ملی‌پوش حاضر در این اردو تا دوم شهریورماه ماه تمرینات آماده‌سازی را زیر نظر کادر فنی تیم ملی پیگیری خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد:‌ کشتی فرنگی استان قم در سال‌های اخیر به واسطه سرمایه‌گذاری بسیار خوبی که در رده‌های سنی پایه انجام شده و مربیان با دانش و توانمندی که دارد همواره در مسیر رشد و ترقی گام برداشته و در تمام تیم‌های ملی نیز نمایندگان پرقدرت و آماده‌ای داشته است.

حلوایی با اشاره به فرنگی‌کاران دعوت شده به اردوی تیم ملی نوجوانان ایران، ابراز کرد: مهدی قربانی، ابوالفضل طالبی و رضا مردی سه فرنگی‌کار قم هستند که در مرحله جدید اردوی تیم ملی نوجوانان حضور خواهند داشت و در سه وزن برای رسیدن به دوبنده تیم ملی تلاش می‌کنند، ضمن اینکه ما روح‌الله نعمتیان را نیز در تیم ملی کشتی آلیش ایران داریم که این شانس را دارد که در رقابت‌های جهانی به مدال برسد.

وی خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۱۲ که امیرحسین مولایی در رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا به مدال برنز رسید، هر ساله کشتی‌ قم موفق به کسب مدال از این مسابقات می‌شود، ضمن اینکه در رده سنی جوانان نیز این موفقیت‌ها بسیار خوب بوده و امسال دو کشتی‌گیر قطعا در رقابت‌های جهانی نوجوانان و جوانان داریم.

رئیس هیأت کشتی استان قم در پایان اظهار کرد: تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان در حالی راهی رقابت‌های قهرمانی بین‌المللی گرجستان شده که امسال علیرضا نجاتی و مهدی ابراهیمی مدال‌های برنز و طلای جوانان آسیا و رضا مردی مدال نقره نوجوانان آسیا را کسب کرده‌‌اند./فارس

دیدگاه کاربران