عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون استاندار گلستان:

زیرساخت های شهری گنبدکاووس نیاز به توجه ویژه دارد

کد خبر: 75333
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۰۷ ب.ظ

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس برلزوم توجه به زیرساخت های شهری گنبدکاووس بویژه درحوزه زیباسازی، گردشگری، حمل و نقل و بوستان های شهری تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم، عبدالقدیر کریمی روز سه شنبه در مراسم معارفه و تکریم شهردار جدید و سابق گنبدکاووس که با حضور ائمه جمعه و سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری گلستان برگزار شد، اظهار داشت: شورای اسلامی شهر و شهرداری باید برای ایجاد این زیرساخت ها و در سایه تعامل با دیگر دستگاه ها و مردم اقدام نمایند.
وی گفت: وضعیت فعلی شهر گنبدکاووس و زیرساخت های شهری آن به هیچ وجه شایسته مردم این شهر بزرگ نیست و لازم است، تلاش های ویژه ای برای ایجاد و تکمیل زیرساخت های شهری از سوی شورا و شهرداری انجام شود.
کریمی با قدردانی از تلاش های شورای اسلامی شهر و شهرداری درسه سال گذشته برای انجام فعالیت های عمرانی بویژه در زمینه احداث بوستان های شهری و اهدای دو هکتار زمین برای احداث موزه در این شهرستان، اضافه کرد: ارائه خدمات به مردم، بالاخص مناطق محروم باید در اولویت کار شهرداری و شورای شهر باشد.
وی، آزادسازی حریم برج قابوس و زیباسازی محوطه آن را از دیگر زیرساخت های ضروری برای توسعه شهری گنبدکاووس دانست و تصریح کرد: ثبت جهانی برج قابوس این شهر یک فرصت خوب برای توسعه گردشگری است که باید مورد توجه مدیریت شهری قرار گیرد.
شهردار جدید گنبدکاووس نیز دراین مراسم به بیان برخی برنامه های خود برای توسعه و عمران شهر پرداخت و گفت: تکمیل کمربندی شرقی، احداث زیرگذر در ورودی شهر از سمت آزادشهر و احداث روگذر در میدان بسیج با توجه به ترافیک بالای این شهر در دستور کار قرار می گیرد.
منصور طعنه گنبدی افزود: باتوجه به بودجه ۴۵۰ میلیارد ریالی شهرداری گنبدکاووس درسال جاری و میزان ۶۰ میلیارد ریالی تحقق آن در سه ماهه اول امسال، نیاز جدی به حمایت های مسئولان استانی برای ایجاد زیرساخت ها در این شهر می باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر گنبدکاووس نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از عملکرد سه سال گذشته این شورا، گفت: انتخاب شهردار جدید برای سرعت دادن به برخی مصوبات اجرا نشده شورا و با نظر موافق ۱۱ عضو آن بوده است.
علی پورمندی افزود: شورای شهر درسه سال گذشته ۵۰۰ جلسه علنی و غیر علنی و ۲۹۰ جلسه در کمیسیون های تخصصی داشته است که بسیاری از مصوبات این جلسات اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: در سه سال گذشته مجموعا مبلغ ۵۳۰ میلیارد ریال درحوزه عمران شهر بویژه درحوزه زیرسازی و آسفالت معابر شهری و احداث بوستان های محلی براساس توسعه متوازن شهری هزینه شده است.
پورمندی، احداث ۱۴ بوستان محله ای، احداث سه بازارچه میوه و تره بار برای ساماندهی دستفروشان، احداث بنای یادبود شهدای گمنام، احداث غسالخانه امامزاده یحیی بن زید(ع)، احداث سیل بند درحاشیه رودخانه گرگانرود و احداث پارکینک های طبقاتی درچند نقطه شهر را از مهمترین اقدامات شورای اسلامی شهر در سه سال گذشته اعلام کرد.
شهر گنبدکاووس با افزون بر ۱۵۰ هزار نفر و حدود ۲۸ کیلومتر مربع وسعت دومین شهر بزرگ استان گلستان است./ايرنا

دیدگاه کاربران