عضویت در خبرنامه الکترونیک
همزمان با روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزاده ها برگزار شد

ویژه برنامه جشن در دو امامزاده منطقه ۱۵

کد خبر: 75344
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ - ۴:۳۳ ب.ظ

همزمان با دهه کرامت و در پاسداشت روز ملی تکریم و بزرگداشت امامزاده ها، شهروندان منطقه جهت شرکت در مراسم جشن به امامزاده اهل بن علی(ع) و سیده ملک خاتون اعزام شدند.

به گزارش نداي مردم از منطقه ۱۵ تهران، ابوالفضل حیدری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اینکه امامزاده ها مایه خیر و برکت و عزت هستند و در تقویت فضای معنوی منطقه تاثیر بسزایی دارند اظهارکرد: باید با برنامه ریزی صحیح تلاش کنیم که بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی و معارف اسلامی تبدیل شوند.

وی وجود امامزاده ها را یک نعمت خواند و خاطرنشان کرد: امامزاده ها الگویی برای مردم محسوب می شوند و اصل ولایت مداری را به ما می آموزند که از این فضاها می توان در ترویج فرهنگ اسلامی به خصوص برای نسل جوان بهره گرفت.

حیدری در ادامه افزود: در این راستا مشارکت شهرداری در برپایی مراسم جشن در امامزاده اهل بن علی (ع) و سیده ملک خاتون منطقه؛ شهروندان و به ویژه اعضای فعال خانه های سرای محلات نواحی یک و دو در قالب تورهای زیارتی به این مراسم اعزام شدند.

وی یادآور شد: شرکت کنندگان در این مراسم همچنین با حضور بر سر مزار شهدای گمنام آرمیده در محوطه این امامزاده ها، با عطر افشانی و گلباران این مزارها به مقام شامخ شهدای گمنام ادای احترام کردند.

دیدگاه کاربران