عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد :

پیشرفت ۸۵ درصدی احداث مرکز سلامت شهری و روستایی خلیفان مهاباد

کد خبر: 75364
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد از پیشرفت ۸۵ درصدی عملیات احداث مرکز سلامت شهری و روستایی خلیفان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، سامدند مرزنگ گفت: مرکز سلامت خلیفان یکی از مراکز اجرایی پزشک خانواده است که در زمینی به مساحت ۶۲۵ متر مربع و مساحت زیربنای ۶۰۰ متر مربع در دو طبقه به ارزش بالغ بر ۷ میلیارد ریال از محل اعتبارات دانشگاه متبوع برای جمعیت ۳۵۰۰ نفری منطقه خلیفان و کانی سیب با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال احداث بوده و در سال‌جاری به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: تمامی سعی دانشگاه متبوع این است که پروژه‌های بهداشتی درمانی برای ارائه خدمات مطلوب به همشهریان عزیز در حداقل زمان ممکن به اتمام برسند و با توجه به اینکه برنامه تدوین شده با زمان‌بندی مشخصی در این زمینه در نظر گرفته شده، تحقق این مهم را تسهیل کرده است.

مرزنگ گفت: برای ارائه خدمات مطلوب درمانی سطح ۱ بهداشت دهان و دندان در این مرکز برای تجهیز واحد دندانپزشکی آن حدود ۲۵۰ میلیون ریال به یونیت دندان پزشکی آن اختصاص داده شده است و بزودی پس از بهره‌برداری از آن در مرکز سلامت شهری روستایی خلیفان راه‌اندازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای مراکز بهداشتی درمانی روستایی کاولان، قمطره، کانی سیب، گوک تپه و کوشکدره و همچنین مرکز سلامت جامعه شهری بداق سلطان در مجموع بالغ بر ۳ میلیارد ریال برای تجهیز و نوسازی و بهسازی این مراکز هزینه شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد افزود: مرکز سلامت روستایی خلیفان با دارا بودن بخش‌های دندانپزشکی، پزشک عمومی، مامایی، بهداشت محیط و حرفه‌ای، تزریقات و پانسمان، پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها، بهداشت خانواده و داروخانه و ۴ خانه بهداشت و ۹ قمر و ۱۵ نفر پرسنل تحت پوشش خود به جمعیت حدود ۳۵۰۰ نفری این منطقه خدمات رسانی خواهد کرد./ايلنا

دیدگاه کاربران