عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران :

بازارچه های خوداشتغالی در ۵ نقطه از پایتخت راه اندازی می شود

کد خبر: 75399
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱ ق.ظ

رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران از رایزنی این ستاد با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل تهران خبر داد و گفت: قرار است شرکت ساماندهی ۵ نقطه مناسب را برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی به ما واگذار کند و پس از آن اقدامات اجرایی لازم برای آغاز به کار این بازارچه ها انجام شود.

به گزارش نداي مردم، فهیمه فیروزفر با اشاره به طرح آموزش مددجویان خانم مستقر در مرکز بهاران افزود: از ابتدای اجرای طرح انضباط شهری ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، آمادگی خود را برای مهارت آموزی به مددجویان خانم مرکز بهاران اعلام کرد و در حال حاضر نیز ۱۶ خانم از خدمات آموزشی ما استفاده می کنند.
وی گفت: به دلیل شرایط ویژه این خانم ها، آموزش ها به دو صورت آموزش مهارت های زندگی و مهارت های دست ورزی ارائه می شود. به این معنی که در آموزش مهارت های زندگی تلاش می کنیم تا به صورت چهره به چهره و دائمی با مددجو ارتباط داشته باشیم و به او برای بازگشت به زندگی اجتماعی کمک کنیم.
فیروزفر افزود: در خصوص مهارت های شغلی نیز مهارت هایی همچون کاموابافی، قلاب بافی، فرش بافی و سایر مهارت های دست ورزی را آموزش می دهیم تا مددجو در مدت اقامت در بهاران زمان خود را به مفیدترین شکل سپری کند.
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با یادآوری اینکه پس از بهبود کامل و خروج از مراکز بهاران امکان فعالیت فرد در مراکز کوثر وجود دارد، گفت: در حال حاضر یکی از بهبودیافتگان که مراحل آموزشی را در مرکز بهاران پشت سر گذاشت و با نظر مساعد مسئولان بهاران از مرکز خارج شد، در کوثر مشغول به کار است و برای بقیه نیز این امکان در صورت احراز شرایط مورد نیاز وجود دارد.
فیروزفر با بیان اینکه هدف ما از ورود به این طرح و ارائه خدمات آموزشی، دستیابی به الگویی برای مهارت آموزی و اشتغال خانم های آسیب دیده بود، تصریح کرد: واقعیت این است که با تکیه بر همین تعداد اندک توانستیم به الگوی موفقی دست پیدا کنیم و در صورت افزایش تعداد بهاران بانوان می توان از این الگو پیروی کرد.
وی در ادامه به تعداد بانوان مراجعه کننده به ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر ۱۶هزار و ۷۰۰ پرونده در سیستم ما ثبت شده که تعدادی پرونده به دلایل مختلف از جمله ازدواج، استطاعت مالی، مهاجرت به شهرستان و قرار گرفتن در فهرست سازمان بهزیستی و کمیته امداد از پروژه خارج شدند در حال حاضر نیز حدود ۵ هزار نفر در سیستم اشتغال ما فعال هستند و از خدمات ستاد استفاده می کنند.
رئیس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با تاکید بر فعالیت مراکز کوثر در مناطق محروم افزود: به تمامی کوثرها سپردیم علاوه بر پذیرش بانوان سرپرست خانوار، در صورت وجود ظرفیت، بانوانی را که به دلیل بیکاری همسرشان سرپرست خانوار محسوب می شوند پذیرش کنند.
فیروزفر در پایان از رایزنی ستاد و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران خبر داد و گفت: قرار است تا ۵ نقطه مناسب برای راه اندازی بازارچه های خوداشتغالی از سوی شرکت ساماندهی به ما واگذار و پس از آن اقدامات اجرایی لازم برای فعالیت این بازارچه ها انجام شود.

دیدگاه کاربران