عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون شهردار زنجان:

برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه خدمات شهری شهرداری زنجان اجرایی می‌شود

کد خبر: 75413
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۳ ب.ظ

معاون شهردار زنجان با اشاره به اجرای بندهای سیاست اقتصاد مقاومتی در حوزه خدمات شهری گفت: توسعه شبکه آب خام با استفاده از گسترش شیوه‌های نوین آبیاری از جمله برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه فضای سبز است.

به گزارش نداي مردم، غلامحسن احمدی به برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بخش خدمات شهری حوزه فضای سبز اشاره کرد و اظهار داشت: توسعه شبکه آب خام با استفاده از گسترش شیوه‌های نوین آبیاری که سبب جلوگیری از هدر رفت آب می‌شود از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه سیستم هوشمند آبیاری در بخش فضای سبز پیاده‌سازی می‌شود ابراز کرد: این امر در به حداقل رساندن هدر رفت آب در آبیاری فضای سبز تاثیر قابل توجهی دارد.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با تاکید بر کاهش میزان مصرف آب شرب در آبیاری فضاهای سبز شهری تصریح کرد: گسترش استفاده از آب خام در دستور کار خدمات شهری شهرداری قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه به منظور کاهش مصرف آب و افزایش مقاومت گیاهان مورد استفاده در فضای سبز شهری به کمبود آب عنوان کرد: به منظور پیاده‌سازی رویکرد مذکور از گونه‌های مقاوم به کم آبی در سطح شهر استفاده می‌شود.

احمدی به مدیریت آبهای زیرزمینی در راستای عملیاتی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه ساماندهی آب اشاره کرد و یادآور شد: در این زمینه طراحی مناسب سطوح فضای سبز به منظور استفاده بهینه از فضاهای شهری و مدیریت آبهای زیرزمینی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

وی با بیان اینکه از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه گسترش فضای سبز شهری بیش از پیش استفاده می‌شود یادآور شد:جذب سرمایه‌گذار و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دستور کار قرار دارد.

معاون خدمات شهری شهردار زنجان با اشاره به احداث گلخانه صنعتی و تولید برخی از گیاهان مورد نیاز در این واحد صنعتی گفت: این گلخانه صنعتی با مشارکت بخش خصوصی احداث می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در راستای افزایش مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت این بخش در توسعه فضای سبز پیگیریهای لازم در زمینه واگذاری بخش‌های توسعه و نگهداری فضای سبز به بخش خصوصی در حال انجام است./تسنيم

دیدگاه کاربران