عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم :

توسعه حمل و نقل عمومی برای کاهش مشکلات ترافیکی

کد خبر: 75425
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۴۰ ب.ظ

عضو کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم گفت: بخشی از مشکلات ترافیکی به وسیله مترو و اتوبوس تندرو حل می‌شود، یعنی باید بتوان سیستم حمل و نقل عمومی را گسترش داد تا بر مشکل ترافیک تا حدی فائق آمد.

به گزارش نداي مردم،محسن عابدینی‌پور اظهار کرد: مشکل اصلی ترافیک تنها به دلیل عرض کم خیابان‌ها نیست، زیرا عرض محدود خیابان‌ها برای مقاطع خاص خود طراحی شده‌اند و در زمان خودشان پاسخگو بودند.

وی خاطرنشان کرد: قم به دلیل افزایش جمعیت به ویژه پس از انقلاب مانند دیگر کلانشهرها دچار مشکلات ترافیکی شده است.

عضو کمیسیون امور زیربنایی شورای اسلامی شهر قم با بیان اینکه مشکل ترافیکی به دلیل رشد سریع جمعیت و توسعه نداشتن معابر و راه‌ها در سطح شهر قم به ویژه هسته مرکزی شهر قم ایجاد شده است، گفت: توسعه‌ معابر متناسب با افزایش جمعیت صورت نگرفته، بنابراین مشکل ترافیکی مانند دیگر کلانشهرها بروز کرده است. چنین مشکلاتی تا حدودی به وسیله مترو و اتوبوس تندرو حل می‌شود، یعنی باید بتوان سیستم حمل و نقل عمومی را گسترش داد.

وی با اشاره به نقش پروژه‌های شهری در بهبود حمل و نقل گفت: بلوار پیامبر اعظم مهمترین پروژه قم است که ناقص رها شده، در حالی که پروژه کلیدی، بااهمیت و توریستی است و تکمیل آن در خدمات‌رسانی بهتر به زائران و مجاوران مؤثر است.

عابدینی‌پور خاطرنشان کرد: تأخیر در انجام پروژه‌ها سبب افزایش هزینه‌ها می‌شود و این امر کندی انجام آنها را به همراه دارد همانگونه که در پروژه‌های مترو و مونوریل چنین مشکلی قابل مشاهده است./فارس

دیدگاه کاربران