عضویت در خبرنامه الکترونیک
مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران:

بومی سازی بيش از ۹۰ درصد قطعات شبكه برق بالاسري ايستگاه مترو گلشهر

کد خبر: 75428
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۴۷ ب.ظ

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران از بومي سازي بيش از ۹۰ درصد قطعات شبكه برق بالاسري ايستگاه گلشهر با استفاده از دانش متخصصان كشور خبر داد.

به گزارش نداي مردم،دكتر محمد احمدي بافنده اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامي (مد ظله العالي) در سالهاي اخير تاكيدات متعددي بر اجرايي شدن اقتصاد مقاومتي داشتند و وظيفه همه بخش هاي اجرايي كشور است كه اين سياست ها را در اولویت کاری خود قرار دهند. در اين راستا شركت بهره برداري مترو تهران هم با حمايت از توليد كنندگان داخلي گام هاي موفقي را در راستاي توليد ملي قطعات ناوگان مترو برداشته است.

وي با بيان اينكه حمايت از توليد كنندگان داخلي و استفاده از توان شركت هاي دانش بنيان و مراكز دانشگاهي كشور براي بومي سازي صنعت مترو مدتي است كه در اين شركت آغاز شده، افزود: اكنون اين تلاش ها به ثمر نشسته و شاهد ورود قطعات داخلي به ناوگان مترو هستيم؛ اخيرا هم در عملیات نوسازی شبکه برق بالاسري ایستگاه گلشهر، بيش از ۹۰ درصد قطعات استفاده شده ساخت داخل بود.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با تاكيد بر اينكه تمام قطعات اين عمليات گسترده به جز يك قطعه، ساخت ايران بود و مراحل ساخت و نصب آن توسط متخصصان داخلي انجام شد، تصريح كرد: كيفيت قطعات توليد ملي از بسياري از قطعات وارداتي كه عمدتا چيني بودند، بهتر است و اين كار هزينه هاي تعمير را هم به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد.

احمدي بافنده ضمن اعلام اين مطلب كه توليدات ما در قطارهاي شهري ساير شهرهاي كشور نيز مورد استفاده قرار خواهد گرفت، ادامه داد: توجه به توليد ملي صرفه جويي ارزي بسيار خوبي را براي ما در پي دارد و در تجربه عملیات نوسازی شبکه برق بالاسري ایستگاه گلشهر هم ما با يك دهم قيمت قطعات وارداتي، توانستيم اين كار را انجام دهيم.

مديرعامل شركت بهره برداري مترو تهران در پايان خاطر نشان كرد: قطعات زيادي در بهره برداري از ناوگان مترو مورد استفاده قرار مي گيرد كه نياز به اين قطعات با توجه به گسترش روزافزون اين ناوگان در شهرهاي كشور در حال گسترش است. بنابراين توليد ملي در صنعت مترو مي تواند ضمن جلوگيري از خروج ارز، اشتغال زايي پايداري را هم در كشور ايجاد كند.

گفتني است، عملیات نوسازی شبکه برق بالاسری ايستگاه گلشهر در خط ۵ مترو تهران هشتم مرداد ماه سال جاري صورت گرفت ، اين عمليات كه قرار بود در دو روز انجام شود با همت جهادی کارکنان، يك روز زودتر از زمان پیش بینی شده به اتمام رسيد./شبستان

دیدگاه کاربران