عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس:

۴۸ تقاضای راه اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در فارس ارائه شده است

کد خبر: 75432
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۲:۵۹ ب.ظ

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: در این استان ۴۸ مورد تقاضای راه اندازی اقامتگاه بوم گردی وجود دارد.

به گزارش نداي مردم، نصیب امیری بیان کرد: از این تعداد تقاضا ۱۰ مورد منجر به صدور مجوز شده و اکنون نیز اولین اقامتگاه بوم گردی در شیراز افتتاح شد.

وی با اشاره به مزیتهای اقتصادی که این دسته از اقامتگاه ها دارند، بیان کرد: یکی از ویژگی های اقامتگاه های بوم گردی تنوع است به بیان دیگر گردشگران داخلی و خارجی اغلب تمایل دارند در فضاهای سنتی و تاریخی اقامت داشته باشد و اقامتگاه ها بوم گردی می توان خواسته های آنان را برآورده کند.

وی بیان کرد: ویژگی دیگر این دسته از اقامتگاه ها ارزان قیمت بودن است و اینکه گردشگران می توانند با هزینه ای به مراتب کمتر از سایر اقامتگاه ها، از این فضاهای سنتی استفاده کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: خانه های تاریخی را می توان از این منظر به عنوان یک ثروت نگریست که با مرمتهای لازم می توان فضای آن را به اقامتگاه های سنتی و بوم گردی تغییر کاربری دارد و از این ناحیه فعالیت اقتصادی انجام داد.

امیری همچنین با اشاره به مزیتهای اجتماعی آن نیز بیان کرد: وقتی خانه های تاریخی موجود در بافتهای تاریخی مرمت شوند و کاربری داشته باشند اندک اندک مردم بومی و اصیل این بافتها نیز به محل سکونت خود باز می گردند و بر این اساس دستگاه های متولی نیز نسبت به تامین امنیت حداکثری اقدام خواهند کرد و در این رهگذر زندگی و حیات اجتماعی نیز به این دسته از بافتهای شهری بازخواهد گشت./مهر

 

دیدگاه کاربران