عضویت در خبرنامه الکترونیک

برنامه‌های فدراسیون فوتبال برای حمایت از تیم ملی در بازی با قطر

کد خبر: 75452
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۰۰ ب.ظ

مدیر سازمان تیم‌های ملی و مشاور رئیس فدراسیون فوتبال برنامه‌هایی را برای حمایت از تیم ملی در بازی ۱۱ شهریور مقابل قطر اعلام کرد.

به گزارش سرويس ورزشي نداي مردم، محمدرضا ساکت با اشاره به اولین دیدار ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل قطر به سایت رسمی فدراسیون فوتبال گفت: به منظور حضور پرشور تماشاگران در روز ۱۱ شهریورماه، نشستی را با هماهنگی کانون هواداران و تعدادی از باشگاه‌ها از استان‌های مختلف برگزار خواهیم کرد تا با مشارکت این مسئولان، نمایشی از حمیت ملی و حمایت از تیم ملی فوتبال را داشته باشیم. در این جلسه که از مناطق مختلف کشور و باشگاه‌های محلی با اقوام مختلف تشکیل می‌شود، در خصوص حمایت از تیم ملی به بحث و بررسی می‌پردازیم تا بهترین عملکرد را در این زمینه از تیم ملی داشته باشیم.

وی ادامه داد: به زودی بخش‌های اجرایی مسابقه و نشست هماهنگی (LOC) توسط علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون تشکیل می‌شود تا هماهنگی‌های اجرایی، امنیتی، اداری، فرهنگی و ورزشی در این خصوص صورت بگیرد.

مدیر سازمان تیم‌های ملی و مشاور رئیس فدراسیون درباره برگزاری اردوی تدارکاتی تیم ملی فوتبال در ایتالیا اظهار داشت: خوشبختانه تمرینات تیم ملی فوتبال در ایتالیا به خوبی و با شادابی و انگیزه بالایی در حال برگزاری است. اولین دیدار تمرینی تیم ملی روز جمعه انجام شد و دومین دیدار نیز روز سه‌شنبه برگزار می‌شود تا بازیکنان طبق برنامه کادر فنی، برنامه‌های تمرینی خود را به مرحله اجرا برسانند. فضای خوبی برای تمرینات تیم ملی فراهم شده و مجموعه فدراسیون از هیچ تلاشی برای حمایت از تیم‌های ملی دریغ نمی‌کند.

ساکت گفت: پس از بازگشت تیم ملی از ایتالیا، مجموعه استخر، سونا، جکوزی، سونای خشک و بخار مرکز آماده‌سازی تیم‌های ملی، مورد بهره‌برداری رسمی قرار می‌گیرد و از این پس تیم‌های ملی می‌توانند از این مرکز استفاده کنند. همچنین با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با مؤسسه امدادگران عاشورا به امضا رسید، مقرر شد تا این موضوع از طریق کمیته فرهنگی فدراسیون فوتبال به کلیه تیم‌های ملی اطلاع داده شود و آنها نیز در این امر مشارکت داشته باشند. قهرمانان فوتبال در مسائل فرهنگی و دیگر اقدامات بشر دوستانه همیشه یک پای همراه خواهند بود و این امر نماد اخلاقی فوتبال را نمایان می‌کند.

وی در خصوص سیاستگذاری فدراسیون فوتبال برای بازی خداحافظی بازیکنان و بزرگان از فوتبال گفت: در راستای موضوع سیاستگذاری برای بازی خداحافظی بازیکنان بزرگ ملی و فوتبال، در حال تدوین یک نظام‌نامه هستیم تا بر اساس آن اقدامات جدی خود را به مرحله اجرا بگذاریم. بر همین اساس کار گروهی را با حضور حوزه ریاست، سازمان تیم‌های ملی، روابط عمومی و کمیته فرهنگی تشکیل خواهیم داد که این نظام‌نامه به زودی تدوین و پس از تصویب رئیس فدراسیون فوتبال به مرحله اجرا برسد تا بر اساس یک الگوی ثابت و پایدار، از چهره‌های ماندگار فوتبال ملی اعم از بازیکن، داور، مربیان و مدیران ملی فوتبال تقدیر کنیم. طبیعی است که جواد نکونام به عنوان یک بازیکن شایسته و فنی برای همگان شناخته شده است و باید برنامه‌ای در شأن وی انجام شود تا بهترین تقدیر از عملکرد این بازیکن صورت گیرد که با تدوین نظام‌نامه مذکور بسیاری از نیازهای ما برطرف و به مرحله اجرا خواهد رسید.

مدیر تیم‌های ملی فوتبال گفت: هم‌اکنون تیم ملی فوتسال در تایلند حضور داشته و در تورنمنتی که به میزبانی این کشور در حال برگزاری است، به مصاف حریفان خود می‌رود. ضمن اینکه تیم ملی فوتبال ساحلی به چین سفر کرده تا در رقابت‌های جام قاره‌ای آسیا حضور داشته باشد و کماکان اردوهای تدارکاتی تیم‌های فوتبال جوانان، نوجوانان بانوان و اقایان نیز در تهران در حال برگزاری است.

ساکت با اشاره به حضور علیرضا فغانی، رضا سخندان و محمدرضا منصوری در فینال مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو خاطرنشان کرد: پس از افتخاراتی که این عزیزان در مسابقات بزرگ قبلی به دست آورده بودند، حضور آنها در فینال المپیک مایه مباهات و سرافرازی همه ما ایرانیان و به خصوص اهالی فوتبال و داوری است. امیدوارم در آینده هم شاهد موفقیت‌های این عزیزان، به ویژه در جام جهانی آتی باشیم.

دیدگاه کاربران