عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی:

ارتقای کیفیت زندگی مردم اساس مدیریت شهری است

کد خبر: 75523
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۲۳ ق.ظ

معاون عمرانی استانداری آذربایجان غربی گفت: ارتقای کیفیت زندگی مردم اساس مدیریت شهری محسوب می شود و کیفیت بخشی به زندگی و سازماندهی حمل و نقل داخل شهری و بین شهری از اهداف وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش نداي مردم،  تقی کهوریان روز یکشنبه در مراسم معارفه شهردار جدید خوی با اشاره به اینکه شهرستان خوی تنها شهرستان استان بعد از ارومیه با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است، اظهار کرد: این جمعیت ظرفیت بزرگی است، اما بخشی از مشکلات شهرداری ها ناشی از رکود حاکم در کشور در پی تحریم ها بوده که البته این رکود به تدریج در حال حل شدن است.
وی وحدت و قانون گرایی را دو عامل اساسی برای رشد و پیشرفت یک شهر عنوان کرد و افزود: شهرداری ها نهادی مردمی هستند که عوامل وحدت، قانون گرایی و کمک دستگاه های اجرایی در کنار همکاری مردم با این نهاد موجب رشد و شکوفایی شهرها می شود.
حجت الاسلام سیدرضی موسوی شکوری امام جمعه خوی هم در این جلسه با بیان اینکه پروژه های اجرا نشده عمران شهری باید با تلاش شهرداری و حمایت های شورای شهر و فرماندار و سایر مسوولان اجرا شود، گفت: بخش مهمی از واحدهای صنعتی شهرستان خوی راکد و یا نیمه تمام است و با وجود تذکر برای تشکیل جلسات حل مشکل، گوش شنوایی وجود ندارد و انتظار داریم موانع سر راه بخش خصوصی در شهرستان ها برداشته شود.
وی با اشاره به آفت های مدیریت استانی گفت: تشکیل جلسات با حضور مدیران شهرستانی در مرکز استان به دلیل وقت گیر بودن، کمبود نظارت مدیران بر زیرمجموعه، ضعیف بودن روابط مجریان استانی با نمایندگان از جمله آفت های مدیریت استان است که باید حل و رفع شود.
فرماندار شهرستان خوی نیز در این جلسه گفت: شهر خوی دارای جمعیتی بیش از ۲۵۰ هزار نفر است که ۶۰ درصد جمعیت شهرستان خوی در حاشیه زندگی کرده و ۸۰ درصد از حاشیه نشینان در واحدهای زیر ۱۰۰ متر مربع غیراستاندارد زندگی می کنند.
حسین سیوانی اصل بر رفع مسایل و مشکلات پیش روی شهرستان خوی در زمینه مدیریت شهری به خصوص موضوع حاشیه نشینی تاکید کرد و افزود: حاشیه نشینی صدمات جبران ناپذیری بر پیکره توسعه شهر وارد می کند که باید هر چه زودتر برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.
وی بیان کرد: شهرستان خوی در جهت جذب گردشگر و برنامه های فرهنگی و گردشگری گام های بسیار خوبی برداشته است، ولی هنوز بعضی از مشکلات همچون وجود بافت فرسوده، ترافیک، وضعیت نابسامان حمل و نقل و پارکینگ، دست فروشی و تکدی گری رنج می برد.
مطلبی، مدیرکل امور شهری استانداری آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت: خوی اولین شهر کشور است که با پیگیری های نماینده سابق مردم و استانداری در سال گذشته ۱۰ میلیارد ریال برای شهرداری خوی و یک میلیارد ریال برای شهرهای اقماری خود کمک مالی بلاعوض دریافت کرده است.
رئیس شورای اسلامی خوی نیز گفت: شوراهای اسلامی شهر می توانند بستر توسعه شهر را فراهم کنند و برای توسعه راهی جز سپردن امور مردم به دست خود مردم نیست و پایه و اساس هر تصمیمی شناخت و آگاهی است و اگر شناخت و آگاهی در عرصه شورا اتفاق نیفتد، توسعه دچار اختلال می شود و متاسفانه امروز برخی از خود متولیان قانون از وظایف خود آگاهی ندارند.
میرفتاح کبیری افزود: مصوبات شورای شهر باید زودتر اجرایی شده و کم کاری ها رفع شود و نیز وضعیت حاکم بر شهرستان خوی به علت همدلی مسئولان درجه اول شهرستان مطلوب و آینده نوید بخشی دارد.
به گزارش ایرنا، در ادامه این مراسم محرم اکبرزاده به عنوان شهردار جدید خوی معرفی و حکم انتصاب وی اهدا و از خدمات آقای محبوب تیزپاز نیاری شهردار قبلی تقدیر شد.
شهر خوی با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت بزرگ ترین شهر استان آذربایجان غربی بعد از مراکز استان های شمال غرب کشور است./ايرنا

دیدگاه کاربران