عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر بومهن :

طرح تفصیلی شهر بومهن در راه استانداری تهران

کد خبر: 75529
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۲ ق.ظ

عضو شورای اسلامی شهر بومهن گفت: طرح تفصیلی شهر بومهن در قالب مصوبه روی میز فرماندار پردیس است و برای اخذ مجوز نهایی به استانداری تهران ارسال می‌شود.

به گزارش نداي مردم، محمداسماعیل اقتداری در خصوص وضع شهر بومهن، در واکنش به برخی انتقادات پیرامون کم‌کاری شورای اسلامی شهر بومهن در اجرای طرح تفصیلی اظهار داشت: شورای اسلامی شهر بومهن در زمان آغاز به کار دوره چهارم، این طرح را در دستور کار قرار داد.

وی افزود: طرح تفصیلی قبل از دوره چهارم شورای اسلامی در بومهن به تأیید نهایی نرسیده بود و قرار بر این شد تا دوباره این طرح پیگیری شود و مواردی که نیاز به اصلاح دارد، مورد اصلاح و بازنگری قرار گیرد.

اقتداری ادامه داد: تلاش‌های زیادی در راستای تأیید طرح تفصیلی از سوی شورای اسلامی شهر و شهرداری بومهن انجام شد.

وی اضافه کرد: ما دنبال طرحی بودیم که به واقعیت موجود نزدیک باشد؛ طرح تفصیلی زمانی به نتیجه می‌رسد که قابل اجرا باشد و با پذیرش این طرح، شهرداری مجری آن در شهر بومهن است.

اقتداری اظهار کرد: تعدادی از فضاهای شهری در بازبینی در این طرح مشاهده شده است که دارای یک‌سری کاربری‌های تعریف شده بود که در واقعیت و عمل با وضع موجود مطابقت و هم‌خوانی نداشت.

عضو شورای اسلامی شهر بومهن با اشاره به اینکه لکه‌هایی فضای سبز در طرح رؤیت می‌کردیم که متأسفانه در وضع موجود در این محل بنا احداث شده بود، اضافه کرد: این تناقض در ساختار شهر و طرح تفصیلی که در گذشته نگارش شده، بی‌نظمی‌های زیادی ایجاد کرده بود.

وی افزود: شورای اسلامی شهر بومهن ظرفیت‌های خوبی در ارتباط با مسائل فنی دارد و با همکاری شهرداری و مشاور طرح تفصیلی شهر، این مسائل را دوباره بازبینی کردیم.

عضو شورای اسلامی شهر بومهن تصریح کرد: برخی از قسمت‌های طرح تفصیلی شهر بومهن اصلاح شده و به دلیل این دقت‌های کارشناسانه، اجرای آن به تعویق افتاده است.

اقتداری ادامه داد: مصوبه طرح تفصیلی به فرمانداری شهرستان پردیس ارسال شده است و ظرف چند روز آینده کارگروه‌های این طرح شکل گرفته و در ارتباط با سرانه‌های شهر و کاربری‌های موجود به شکل کامل بررسی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: تصویب نهایی طرح تفصیلی بومهن در استانداری تهران انجام و به نقشه راه شهر بومهن طی ۱۰ سال آینده تبدیل می‌شود و این طرح چهره عمرانی بومهن را قانون‌مند می‌کند./ فارس

دیدگاه کاربران