عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار قروه :

بهره‌برداری از پارک شهدای گمنام و ورودی شرقی کردستان همزمان با هفته دولت

کد خبر: 75537
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴ ق.ظ

شهردار قروه گفت: همزمان با هفته دولت، چندین طرح عمران شهری و خدماتی در قروه افتتاح می‌شود که مهم‌ترین آن پارک شهدای گمنام و ورودی شرقی کردستان است.

به گزارش نداي مردم، حسین پروندی  اظهار داشت: همزمان با هفته دولت، چندین طرح عمران شهری و خدماتی در قروه افتتاح می‌شود که مهم‌ترین آن پارک شهدای گمنام و ورودی شرقی کردستان است.

وی خاطرنشان کرد: با بهره‌برداری از ورودی شرقی کردستان که در امتداد بزرگراه سنندج ـ همدان قرار دارد، علاوه بر زیباسازی این ورودی، شاهد روان‌شدن ترافیک در این محور پرتردد خواهیم بود.

به گفته این مسؤول، عملیات اجرایی این طرح ۸ سال به طول انجامیده است که نامناسب بودن این بلوار در بخش منتهی به بزرگراه سنندج ـ همدان همواره مشکلات ترافیکی را در برداشت که با اجرای طرح تعریض و بهسازی این محور، این مشکل برای رانندگان مرتفع می‌شود.

وی با بیان اینکه در فاز اول اجرای این طرح ۵۰ میلیارد ریال برای تعریض ۳ کیلومتر از آن هزینه شد، گفت: در فاز دوم ۱٫۵ کیلومتر دیگر از این طرح اجرایی شد.

پروندی اعتبار هزینه‌شده برای زیرسازی و جدول‌گذاری این طرح را ۲۴ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: این اعتبار از محل منابع درآمدی شهرداری قروه هزینه شده است.

وی مجموع اعتبار هزینه‌شده در این طرح را ۸۰ میلیارد ریال اعلام و اظهار داشت: جدول‌گذاری به طول ۱۱ هزارمتر و یک هکتار توسعه فضای سبز از دیگر اقداماتی بوده است که در زمینه زیباسازی و ایمن‌سازی این قطعه انجام شده است.

شهردار قروه طرح بوستان شهدای گمنام قروه را دیگر طرحی اعلام کرد که در هفته دولت از آن بهره‌برداری می‌شود.

پروندی درباره مشخصات اجرایی این طرح، گفت: کار محوطه‌سازی این بوستان با نصب آلاچیق، ایجاد فضای سبز و امکانات دیگر به پایان رسیده است.

وی اعتبار هزینه‌شده برای این بوستان را ۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در صورت تامین اعتبار لازم از محل اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان، دیگر فازهای توسعه این بوستان با نصب آب‌نما و نورپردازی اجرایی می‌شود.

به گفته شهردار قروه، یکی از برنامه‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این بوستان که یادمان ۵ شهید گمنام شهرستان قروه در آن قرار دارد، استقرار ادوات نظامی است.

وی با بیان اینکه کار احداث این بوستان از سال ۹۳ با ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شده بود، گفت: با توجه به ظرفیت و قابلیت این طرح، در سال‌های آینده نیز اعتبار لازم برای احداث پارکینگ و فرهنگ‌سرا اختصاص خواهد یافت.

به گفته پروندی، مساحت این بوستان ۲ هکتار شامل فضای سبز بوده که عملیات اجرایی دیوار حائل و حفاظ‌گذاری استخر آب موجود و نیز سنگفرش محوطه یادمان انجام گرفته است .

شهردار قروه یکی از الزامات حال حاضر این مجموعه را تامین روشنایی آن اعلام کرد و گفت: ۳۰۰ میلیون ریال صرف خرید آلاچیق و مبلمان شهری برای نصب در این بوستان شده است.

وی در ادامه به دیگر طرح‌های در دست اجرا در زمینه عمران شهری اشاره و اظهار داشت: توسعه فضای سبز و پیاده‌روسازی در شهرک فرهنگیان با ۷ میلیارد ریال اعتبار در دست انجام است.

پروندی با اشاره به اجرای طرح توسعه فضای سبز و نصب آلاچیق در محوطه مسکن مهر واقع در میدان بلال اشاره کرد و گفت: برای این طرح نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

شهردار قروه در پایان گفت: کار نصب آلاچیق و پیاده‌روسازی در مجموعه تفریحی سراب قروه نیز با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در حال اجراست./فارس

دیدگاه کاربران