عضویت در خبرنامه الکترونیک
حسینی در نشست خبری مطرح کرد؛

مسابقات قرآن تهران با حضور ۲۰۴ نخبه قرآنی / استقبال ۷۰ هزار نفری

کد خبر: 75540
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۶ ق.ظ

معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف استان تهران از برگزاری دور جدید طرح تربیت حافظان قرآن با حضور بیش از ۷۰ هزار نفر خبر داد.

به گزارش سرويس فرهنگي نداي مردم، نشست خبری سی‌ونهمین دوره مسابقات قرآن، تواشیح، ابتهال و اذان استان تهران صبح امروز با حضور سید‌هاشم حسینی معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار شد.

برگزاری مرحله شهرستانی با حضور ۲۰۰ هزار نفر
در این نشست حسینی از برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات تهران خبر داد و گفت: مرحله شهرستانی این رقابت‌ها با حضور ۲۰۰ هزار شرکت‌کننده برگزار شد و این دوره از رقابت‌ها فردا با برگزاری مسابقات خواهران آغاز خواهد شد.

حضور ۲۰۴ نخبه قرآنی در مسابقات استان تهران
حسینی با اشاره به برگزاری مسابقات در امامزاده عبدالله شهر‌ری گفت: مسابقات قرآن استان تهران در رشته‌های حفظ ۵، ۱۰، ۲۰، کل، قرائت و ترتیل قرآن به همراه رشته‌های اذان و دعا‌خوانی با حضور ۱۱۷ برادر و ۸۷ خواهر برگزار خواهد شد که رشته اذان فقط ویژه برادران است.

برگزاری مسابقات در امامزاده عبدالله با هدف تبدیل بقاع به قطب فرهنگی
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف تهران از برگزاری این رقابت‌ها در امام‌زاده عبدالله با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی خبر داد و گفت: همه مراحل شهرستانی مسابقات در مکان‌هایی مانند امامزاده پنج‌تن لویزان، امامزاده حمیده خاتون و سید‌جعفر و امامزاده عبدالله شهرری برگزار شد و این کار با هدف تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی صورت گرفته است.

آغاز مسابقات بانوان از فردا
وی از حضور حجت‌الاسلام سید‌حسین مؤمن در آیین افتتاحیه مسابقات خبر داد و گفت: مسابقات طی دو بخش برگزار خواهد شد به این صورت که رقابت‌های بانوان از فردا و مسابقات برادران از روز سه‌شنبه برگزار خواهد شد، همچنین آیین اختتامیه مسابقات بعد‌از ظهر پنجشنبه برگزار می‌شود.

حسینی درخصوص مسابقات تواشیح و ابتهال گفت: رقابت‌های تواشیح و ابتهال به این صورت است که اجرای مبتهلان و گروه‌های برتر در سالن مسابقات ضبط و برای داوران ارسال می‌شود.

پیش‌بینی حضور ۷۰ هزار نفر در دور جدید طرح تربیت حافظان قرآن
معاون فرهنگی اداره‌کل اوقاف استان تهران از برگزاری دور جدید طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: سال گذشته حدود ۵۰ هزار نفر در استان تهران در طرح تربیت حافظان قرآن نام‌نویسی کردند و پیش‌بینی این است که امسال این تعداد به ۷۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.

دیدگاه کاربران