عضویت در خبرنامه الکترونیک
همزمان با فرا رسیدن روز پزشک؛

واحد سیار خدمات رایگان سلامت در محله های محروم مرکز شهر دایر شد

کد خبر: 75588
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۴۳ ب.ظ

واحد سیار ارائه خدمات سلامت با عنوان “کلبه گشت سلامت ” از سوی اداره سلامت شهرداری منطقه ۱۱تهران ؛همزمان با فرا رسیدن یکم شهریور و روز پزشک ؛ در محله قدیمی فروزش که یکی از سه محله محروم مرکز شهراست ؛ افتتاح شد.

به گزارش نداي مردم، وحید محمدی قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱، با بیان این که در بخش مرکزی شهر تهران سه محله عباسی ، سلامت و فروزش در طرح فوریتی رسیدگی به محله های محروم قرار گرفته اند؛ از راه اندازی واحد سیار ارائه خدمات سلامت در محله فروزش خبر داد.

به گفته محمدی؛ “کلبه گشت سلامت” از سوی اداره سلامت معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۱ به مناسبت فرا رسیدن روز پزشک با هدف ارتقای سلامت شهروندی و ارائه خدمات عادلانه سلامت به تمام شهروندان آغاز به کار کرده است.

منطقه ۱۱

قائم مقام شهرداری منطقه ۱۱ در این باره گفت: ارائه خدمات رایگان آموزشی از طریق توزیع لوح فشرده، کتاب و بروشور، ارائه خدمات غربالگری سلامت همانند اندازه گیری فشار خون، قند خون و اندازه گیری کلسترول خون، تست تنفس و یا اسپیرومتری و خدمات مشاوره پزشکی به صورت رایگان در این واحد سیار ارائه می شود.

او خاطر نشان کرد: با توجه به نامناسب بودن برخی معابر داخل محلات و عدم امکان تردد اتوبوس های سلامت و … تسهیل در دسترسی اهالی محلات به ویژه محله های محروم به خدماتی که در خانه های سلامت ارائه می شود و ایجاد فضای مطلوب تر و درخور شأن شهروندان؛ این واحد سیار با امکانات سرمایشی مناسب، وسایل کاملاً استریل و بهداشتی برای ارائه خدماتی مطلوب در محلات درنظر گرفته شده است.

دیدگاه کاربران