عضویت در خبرنامه الکترونیک
در حاشیه تور تهرانگردی انجمن هنرمندان در منطقه12 مطرح شد:

ملکی: رکن اصلی ارتقاء کیفیت زندگی و توسعه گردشگری در قلب تاریخی تهران

کد خبر: 75593
تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۲:۰۴ ب.ظ

شهردار منطقه ۱۲ تهران گفت: رکن اصلی ارتقاء کیفیت زندگی و توسعه گردشگری به عنوان دو اولویت شهرداری تهران در این منطقه ؛ مشارکت مردم است.

به گزارش نداي مردم از منطقه ۱۲ تهران ، عابد ملکی در نشست صمیمی که در حاشیه بازدید شورای عالی خانه هنرمندان از اماکن تاریخی این منطقه در سرای کاظمی برگزار شد ، با بیان این مطلب افزود: یکی از مهمترین دلایل ما در برگزاری تورهای تخصصی گردشگری در منطقه ۱۲ ، استفاده از نظرات متخصصان ، نخبگان ، هنرمندان و دانشجویان برای ارتقاء کمی و کیفی صنعت گردشگری به عنوان رکن اصلی در توسعه اقتصادی منطقه و مهمتر از آن ارتقاء کیفیت زندگی و چگونگی بهره برداری از محدوده های تاریخی با حفظ هویت آن است.

وی ادامه داد: در نظر داریم تا از ایده ها و پیشنهادهای متخصصان در حوزه های مرتبط به هویت تاریخی این محدوده استفاده کنیم تا در نهایت ارتقاء کیفیت زندگی در این محدوده به یک مطالبه عمومی بین مردم ، کسبه و ساکنان این منطقه تبدیل شود.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه تمامی تلاش های مدیریت شهری و شهرداری منطقه در این محدوده ، بازگشت وحیات دوباره تاریخ تهران قدیم است ، یادآور شد: مردم نیز به مانند شهرداری تهران باید دغدغه بازگشت هویت تاریخی به این منطقه را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه توسعه یک منطقه و ارتقاء کیفیت زندگی در آن تنها در گروه رشد اقتتصادی نیست ، بیان کرد: حفظ تاریخ و بناهای تاریخی و فرهنگی این محدوده نیز یکی از نیازهای ضروری منطقه ۱۲ برای بازگشت به هویت تاریخی خود محسوب می شود ، به همین دلیل همراه کردن مردم از برنامه های شهرداری منطقه در حوزه ارتقاء کیفیت زندگی و زیست مومنانه است که یکی از نیازهای تحقق این برنامه همراه کردن قشر نخبگان ، متخصصان و دانشجویان با برنامه های فرهنگی ، اجتماعی و توسعه کالبدی منطقه خواهد بود.

ملکی با تاکید بر اینکه یکی از عوامل موثر در ارتقاء فرهنگ پذیرش گردشگر در منطقه تاریخی ۱۲، ارتقاء کیفیت زندگی به عنوان مطالبه مردم ، محسوب می شود ، گفت : تلاش بر این است تا همزمان با توسعه کالبدی و بازسازی بناهای تاریخی در این منطقه و همچنین توسعه برنامه های اجتماعی در جهت کاهش آسیب ها ؛ شاهد ارتقاء سطح فرهنگ عمومی مردم برای ورود گردشگران داخلی و خارجی به این محدوده باشیم.

ه گفته وی: با توسعه کانون های جذب گردشگر در منطقه ۱۲ در نظر است تا مردم به این نتیجه برسند که توان همراه شدن با گردشگران را در منطقه ای که در ان زندگی و کار می کنند ؛ دارند ، از همه مهمتر این مساله باعث مشارکت بیشتر مردم در اجرای برنامه های ارتقاء کیفیت زندگی به ویژه حضور فعال آنها در احیاء املاک خود که ارزش تاریخی و میراثی دارند ؛ می شود.

شهردار منطقه ۱۲ با بیان اینکه یکی از مشارکت های منطقه با هنرمندان استفاده از فضاهای تاریخی برای ساخت سریال ها و فیلم هایی با همین مضمون می باشد ، افزود: این قول را به هنرمندان می دهیم که تمامی خیابان ها ، کوچه های اشتی کنان و فضاهای معماری و تاریخی حفظ شده در این منطقه در خدمت تولید آثار هنری آنها در جهت معرفی هویت تاریخی قلب تهران قرار گیرد.

دیدگاه کاربران