عضویت در خبرنامه الکترونیک
فرماندار ویژه آمل :

افتتاح ۶۲ پروژه هفته دولت با اعتبار ۵۳۲ میلیارد ریال در آمل

کد خبر: 75634
تاریخ انتشار: ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۴ ب.ظ

فرماندار ویژه آمل گفت: ۶۲ پروژه در ۲۳ محور به مناسبت هفته دولت در این شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد که اعتباری بالغ بر ۵۳۲ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال را شامل می‌شود.

به گزارش نداي مردم، احمد منفرد اظهار کرد: در هفته دولت فرصتی برای معرفی دستاوردهای نهادها بوده و عملکرد دولت تبیین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۶۲ پروژه در ۲۳ محور در شهرستان آمل به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: این پروژه‌ها به ارزش ۵۳۲ میلیارد و ۲۷۴ میلیون ریال افتتاح می‌شود.

فرماندار ویژه آمل با تأکید بر اینکه پروژه‌های بهره‌برداری محور هراز به ارزش ۳۹۰ میلیارد ریال به همراه زیرسازی راه‌های فرعی و شهری است، تصریح کرد: در بخش افتتاح ۳۴ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال برای پروژه‌های آب آشامیدنی، ۴۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای بهسازی معابر شهری و پروژه‌های شهرداری، ۱۸ میلیارد و ۸۳۷ میلیون ریال برق شهری و روستایی و ۲۸ میلیارد و ۳۸۱ میلیون ریال بابت آب زراعی هزینه شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: مبلغ ۸ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال برای پروژه‌های نوسازی و تجهیز اراضی، ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در زمینه امور بهداشت، یک میلیارد و ۱۰۰ ریال در زمینه آبخیزداری، یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال برای پروژه‌های زیرسازی و آسفالت روستایی و ۲ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در بخش احداث ساختمان دهیاری، پروژه‌های عمرانی و روستایی هزینه شد.

منفرد با تأکید بر اینکه حدود ۴۵ درصد صنایع استان در این شهرستان مستقر است، بیان کرد: در روند تولید این صنایع مشکلاتی پیش آمده و در این راستا کارگروه تسهیلات و رفع موانع مشکلات تولید برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ‌جاری تعداد هشت جلسه کارگروه ستاد تسهیل موانع تولید در شهرستان آمل برگزار شد، یادآور شد: ۷۳ مصوبه نتیجه جلسات در سال جاری بود که بسیاری از موانع و مشکلات صنایع در جهت اهداف و منویات دولت و سیاست‌های حمایتی آن دنبال شد.

معاون استاندار مازندران با بیان برطرف شدن موانع و مشکلات تولید، گفت: هم‌اکنون بسته رونق تولید هم ارائه شده و این بسته فرصت مناسب برای واحدهای تولیدی است که نمی‌توانستند از مزایای کارگروه تسهیلات برخوردار شوند.

این مسؤول با تأکید بر اینکه ۳۰۴ واحد تولیدی در سامانه دریافت تسهیلات ثبت‌نام کردند، افزود: تعداد ۴۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای این شهرستان در نظر گرفته شد همچنین ستاد اقتصاد مقاومتی در مازندران برای اجرا کردن منویات مقام معظم رهبری در سال ‌جاری و جامه عمل پوشاندن به امر اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل تلاش دارد.

منفرد با اشاره به ایجاد تشکیلات فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی یادآور شد: ایجاد تحرک و پویایی اقتصاد، بهبود کلان اقتصادی، توانایی مقاومت در مقابل عوامل تهدیدزا، رویکرد جهادی، توجه به تولیدات داخلی، مردم‌نگاری اقتصاد، امنیت غذا و دارو، ایجاد خودکفایی، اصلاح و الگوی مصرف و فسادستیزی لازمه اقتصاد مقاومتی است.

فرماندار ویژه آمل با اعلام اینکه در زمینه کشاورزی عمده فعالیت به تولید برنج باز می‌گردد، بیان کرد: در سال ‌جاری ۳۷ هزار هکتار از اراضی آمل زیر کشت برنج رفته و ۳۲ هزار هکتار سطح زیرکشت ارقام محلی و ۴ هزار و ۶۶۴ هکتار زیر کشت برنج پر محصول است.

این مسؤول گفت: تاکنون ۹۲ درصد از شالیزارهای این شهرستان برداشت شده که وسعت ۸ هزار و ۵۰۰ هکتار به زیر کشت دوم رفت و و ۱۹ هزار و ۹۰۰ هکتار در بخش رتون بهره‌برداری می‌شود./فارس

دیدگاه کاربران