عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار کردستان :

۳۵۲ طرح با ۲۵۱۰ میلیارد ریال اعتبار در کردستان به بهره برداری می رسد

کد خبر: 75675
تاریخ انتشار: ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۲۸ ب.ظ

استاندار کردستان گفت: در هفته دولت امسال ۳۵۲ طرح و پروژه با اعتبار ۲هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در استان افتتاح می شود.

به گزارش نداي مردم،عبدالمحمد زاهدی افزود: این طرح ها در حوزه های عمرانی، صنعتی، کشاورزی، عمران شهری و عمران روستایی هستند.
وی گفت:این طرحها و پروژه ها در حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری با ۱۹هزار و ۶۰۰میلیارد ریال اعتبار ،جهاد کشاورزی ۲۱۰ میلیارد و ۱۸۳میلیون ریال ،شهرکهای صنعتی ۶ میلیارد ریال و گاز رسانی ۱۹۰ میلیارد ریال در هفته دولت به بهره برداری می رسد.
زاهدی ادامه داد: در هفته دولت امسال در حوزه میراث فرهنگی ۱۶ میلیارد ریال طرح ،اداره کل ورزش و جوانان ۳۲ میلیارد ریال ،شرکت آب و فاضلاب روستایی ۳۰ میلیارد ریال ، شرکت آب و فاضلاب شهری ۳۱ میلیارد و ۳۸۰میلیون ریال ، اداره کل نوسازی مدارس پنج میلیارد ۸۲۰ میلیون ریال بنیاد مسکن ۳۷ میلیارد ریال، ثبت احوال پنج میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال ، شهرداری های استان ۳۶۳میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
وی اظهار کرد: علاوه بر این از محل اعتبارات دهیاری ها ۵۶ میلیارد ریال پروژه عمرانی در روستاها به بهره برداری می رسد.
استاندار کردستان گفت: همچنین در هفته دولت امسال ۲ هزار و ۲۲۳ واحد مسکن مهر در شهرستان های سنندج، سقز، بانه، بیجار، قروه و کامیاران به بهره برداری می رسد که یک هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال برای این واحدها هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه شرکت گاز بیشترین افتتاح را در این هفته دارد اظهار کرد: شرکت گاز ۶۲ پروژه دارد که ۴۸ پروژه آن مربوط به گازرسانی به روستاها، ۱۰ پروژه مربوط واحدهای صنعتی، ۲ طرح مربوط به مسکن مهر و ۲ طرح هم مربوط به گازرسانی به ساختمان های اداری است.
زاهدی گفت: تاکید کرده ام پروژه هایی در هفته دولت افتتاح شود که تکمیل شده و مردم بتوانند بلافاصله بعد از افتتاح از آن استفاده کنند.
وی ادامه داد: بر همین اساس پروژه های حوزه راه را در لیست افتتاح در هفته دولت قرار نداده ایم.
به گفته وی طرح های حوزه راه در استان کردستان که یک ماه بعد از هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید حدود یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال است.
وی در ادامه از سفر وزیر آموزش و پرورش در هفته دولت به استان کردستان خبر داد و گفت: وزیر در این سفر در شورای اداری استان، شورای آموزش و پرورش، نشست با فرهنگیان، نشست با اصحاب رسانه و صدا و سیما شرکت خواهد کرد./ايرنا

دیدگاه کاربران