عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی همدان:

شهر همدان به ۹ پایگاه شهری نیاز دارد

کد خبر: 75681
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹ ق.ظ

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان گفت:شهر همدان به ۹ پایگاه شهری نیاز دارد.

به گزارش نداي مردم، دکتر حبیب معصومی در آئین افتتاحیه نهمین پایگاه شهری در دانشگاه بوعلی‌سینا به مناسبت هفته دولت، عنوان کرد: براساس طرح پوشش فراگیر مصوبه هیئت دولت در نقاط شهری به ازای ۵۰ هزار نفر پایه یک پایگاه با دو کد فعال و پس از آن به ازای هر ۶۰ هزار نفر جمعیت مازاد بر پایه(۵۰ هزار نفر) یک پایگاه اضافه می‌شود بنابراین بر این اساس شهر همدان حداقل به ۹ پایگاه شهری نیاز دارد.

وی با بیان اینکه شهر همدان در پایان سال ۹۲ دارای ۷ پایگاه شهری بوده است، ادامه داد: در سال گذشته پایگاه شماره ۸ در بیمارستان بعثت و امروز پایگاه شماره ۹ شهری در دانشگاه بوعلی‌سینا افتتاح می‌شود.

معصومی از افتتاح پایگاه شماره ۱۰ در شهرک فرهنگیان در سال‌جاری خبر داد و افزود: با توجه به افزایش جمعیت و آگاهی مردم از خدمات ۱۱۵ و افزایش آمار بیماری‌های مزمن، راه‌اندازی پایگاه‌ها بیش از پیش احساس می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان همدان دارای ۹ پایگاه شهری، ۴ پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه هوایی است، به افتتاح پایگاه شهری در دانشگاه بوعلی‌سینا اشاره کرد و افزود: این پایگاه چهل و هشتمین پایگاه فعال اورژانس استان همدان است به طوریکه ۸ باب پایگاه در دولت تدبیر و امید راه‌اندازی شده است.

معصومی عنوان کرد: این پایگاه با عقد تفاهم‌نامه و با همکاری مشترک مابین دانشگاه‌های بوعلی‌سینا و علوم پزشکی همدان راه‌اندازی شد./ايسنا

دیدگاه کاربران