عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز :

احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری اشتهارد توسط بخش خصوصی

کد خبر: 75685
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴ ق.ظ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز گفت: واگذاری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری اشتهارد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به انجام رسیده و قرارداد منعقد شده است

به گزارش نداي مردم، غلامرضا رضایی فر روز چهارشنبه با اشاره به اینکه در هفته دولت شرکت آبفا البرز طرح هایی را به بهره برداری می رساند، افزود: پروژه بسیار با اهمیت اجرای شبکه های آب و فاضلاب مسکن مهر با ظرفیت ۵ هزار متر مکعب در طول شبانه روز راه اندازی شده است.
وی ادامه داد: برای این طرح اعتباری بیش از ۱۰ میلیارد تومان صرف شده که از این میزان ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی و مابقی از منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب تامین می شود.
رضایی فر گفت: حفاری ۵ حلقه چاه در طول ۲ سال گذشته، احداث مخزن ۵ هزار متر مکعبی، انتقال ۴٫۵ کیلومتر خط انتقال و نیز اجرای ۱۵ کیلومتر زیرساخت های مسکن مهر تاکنون اجرایی شده است.
وی افزود: اعتباری که برای این پروژه ها منظور شده بیش از ۱۶ میلیارد تومان انجام است که سرمایه گذاری در این بخش ها توسط شرکت آب و فاضلاب استان البرز صورت گرفته است.
مدیر کل آبفا البرز با اشاره به اینکه مقدمات واگذاری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری اشتهارد با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به انجام رسیده و قرارداد منعقد شده اضافه کرد: عملیات احداث تصفیه خانه توسط بخش خصوصی ظرف ۲ ماه آینده آغاز می شود.
وی گفت: بر اساس مطالعات انجام شده این تصفیه خانه ظرفیتی معادل تصفیه فاضلاب ۳۲ هزار نفر را در شبانه روز دارد که اعتبار آن نیز ۱۶ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
رضایی فر افزود: تامین مالی برای این پروژه از بخش های مختلف از جمله اعتبارات استانی، طرح های تملک و دارایی، سهم مشارکت بخش خصوصی، فاینانس جاری و سایر موارد است.
وی در پایان اظهار کرد: برای ایجاد تصفیه خانه فاضلاب پیش بینی شده، رقمی معادل ۵۰میلیارد تومان در نظر گرفته شده است./ايرنا

دیدگاه کاربران