عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد :

تاکید رئیس شورای شهرستان مشهد بر خدمت مدیران شهری به مناطق حاشیه و روستایی

کد خبر: 75692
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: باید مدیران شهری را درگیر خدمت رسانی به مناطق حاشیه و روستایی حریم مشهد کرد.

به گزارشنداي مردم، غلامرضا بصیری پور عصر سه شنبه در نشست شورای اسلامی شهرستان مشهد افزود: تاکنون حریم این شهر متولی نداشته است.
وی ادامه داد: اگر همه دستگاهها در این زمینه همکاری کنند امر مبارکی است که از مهاجرت روستائیان به شهر جلوگیری می کند.
رئیس شورای اسلامی شهرستان مشهد گفت: شورای شهر مشهد مدعی مدیریت حریم شهر است و باید مدیریت و نظارت بر دهیاریها اعمال شود.
وی افزود: بر اساس آمار بنیاد مسکن تمام روستاهای حریم مشهد طرح هادی دارند پس همه فعالیتهای روستاهای حریم شهر با پرداخت عوارض به دهیاریها بدون مشکل قانونی انجام می شود.
بصیری پور ادامه داد: دهیاریها باید بر اساس قانون مبالغ و عوارض را بگیرند و اگر روستا به شهر ملحق شد مبالغ پرداختی از طرف مردم در دهیاری و شهرداری یک کاسه شود.
وی همچنین خواستار مصوبات شورای اسلامی شهر مشهد برای تسهیل در خدمت رسانی دستگاههای شهری به مناطق حاشیه شهر شد.
مدیر حریم و ارتفاعات جنوب شهر مشهد نیز در این نشست گفت: نگاه جامعی برای رسیدگی به حریم این شهر مشهد وجود ندارد.
حسن شریعتی افزود: برای هزینه و درآمد در روستاهایی که در محدوده حریم شهر قرار دارند هیچ مصوبه ای از شورای اسلامی شهر نداریم با این حال دستگاههای خدماتی شهرداری مشهد در این مناطق خدمات می دهند.
وی ادامه داد: بر اساس دستور وزارت مسکن و شهرسازی شهرداریها فقط موظف به ارائه خدمات در حریم شهر هستند.
مدیر حریم و ارتفاعات جنوب شهر مشهد رشد جمعیت در مناطق حاشیه را دو برابر میانگین شهر اعلام و بیان کرد: بسیاری از اتباع خارجی در قالب کلونیهای جمعیتی و نه روستایی در همین مناطق ساکن هستند لذا مشکالات فراوانی برای ساماندهی این مناطق وجود دارد.
افزون بر ۵۲ درصد جمعیت شش میلیون نفری استان خراسان رضوی در شهرستان مشهد سکونت دارند. مشهد به عنوان دومین کلانشهر بزرگ ایران با احتساب نواحی منفصل توس و قرقی ۳۲۸ کیلومترمربع مساحت دارد و شامل ۱۳ منطقه و ۴۴ ناحیه شهرداری است./ايرنا

دیدگاه کاربران