عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان :

بهره برداری از ۴۸ پروژه آب و فاضلاب شهری و سه طرح صنعتی در گیلان

کد خبر: 75697
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۳ ق.ظ

در نخستین روز از هفته دولت، از ۴۸ پروژه آب و فاضلاب شهری و سه طرح صنعتی در استان گیلان بهره برداری شد

به گزارش نداي مردم، همزمان با نخستین روز از هفته دولت، ۴۸ طرح آب و فاضلاب شهری با محوریت بهره برداری از تاسیسات فاضلاب منطقه غرب رشت با حضور استاندار گیلان به بهره برداری رسید.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از این پروژه ها افزود: برای اجرای این طرح ها ۳۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
کاظم لطفی تاسیسات فاضلاب psw ( ناحیه اصلی غربی رشت) و قسمتی از خط انتقال آن در روستای سیاه اسطلخ با اعتبار ۲۲۰ میلیارد ریال را از مهمترین این طرح ها عنوان و بیان کرد: تأسیسات فاضلاب منطقه غربی رشت، اصلاح و توسعه شبکه شهری و خطوط انتقال، ساختمان های بهره برداری، چاه و منابع تولید آب، سامانه های هوشمندسازی و پکیج تصفیه فاضلاب در شهرهای مختلف استان از دیگر طرح های به بهره برداری رسیده است.
به گفته لطفی، این طرح ها علاوه بر اشتغال موقت ۱۷۳ نفر، زمینه اشتغال دائم پنج نفر را نیز فراهم کرده است.
** بهره برداری از سه طرح صنعتی در رشت با حضور استاندار گیلان
سه طرح صنعتی روز سه شنبه بطور همزمان با سرمایه گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال با حضور استاندار گیلان در شهر صنعتی رشت به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح توسعه شرکت صنعتی بالک با هدف تولید انواع روغن های خوراکی با سرمایه گذاری ۱۸۵ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالیانه ۶۰ هزار تن با ایجاد اشتغال برای ۲۶ نفر در روز نخست هفته دولت آغاز به کار کرد.
همچنین شرکت آواگستر آسیا با هدف تولید لوله های دو جداره و ظرفیت سالیانه چهار هزار و ۲۰۰ تن با سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد ریال و اشتغال هشت نفر و شرکت صنعتی آروین خزر نیز با ظرفیت تولید سالیانه ۵۵۰ تن ظروف پلاستیکی با ایجاد اشتغال برای ۹ نفر و سرمایه گذاری پنج میلیارد ریال از دیگر این طرح هایی بود که وارد چرخه تولید شد.
به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، تعداد ۲۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری برای افتتاح رسمی در مناطق مختلف استان آماده شده است. این طرح ها به طور عمده در زمینه تولید محصولات سلولزی، فلزی، غذایی، پلاستیکی و معدنی است که در شهرستان های مختلف استان برای افتتاح توسط مسئولان ذیربط در نظر گرفته شده است.
برای احداث کارخانه های مذکور بالغ بر شش هزار و ۹۶۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و با راه اندازی آنها برای ۷۵۳ نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد می شود.
از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون، افزون بر ۱۵ هزار میلیارد ریال در بخش صنعت گیلان سرمایه گذاری شده است. در دوران یادشده، تعداد ۵۴۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در استان راه اندازی شده است.
** ۱۱ طرح هادی در روستاهای آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید
همچنین در اولین روز از هفته دولت، ۱۱ طرح هادی در روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه افتتاح و به بهره برداری رسید.
رئیس بنیاد مسکن شهرستان آستانه اشرفیه در حاشیه این آئین در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امروز همزمان با اولین روز از هفته دولت، طرح های هادی روستاهای پرکاپشت یاورزاده ، پرکاپشت مهدیخانی ، کشل آزادسرا ، کینچاه، سوخته کوه، محسن آباد، لوخ ، گوهردان ، دهکاء ، دهشال و نقره ده به بهره برداری رسیده است.
علیرضا فلاح علیپور با بیان اینکه اجرای این طرح ها حدود ۸۵ میلیارد ریال هزینه داشته، تصریح کرد: با این میزان هزینه عملیات جدول گذاری در سه روستا و همچنین آسفالت، طرح های هادی هشت روستای این شهرستان به پایان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه آستانه اشرفیه دارای ۱۰۵ روستاست، افزود: هم اکنون تمامی روستای شهرستان دارای طرح هادی بوده و در ۳۸ روستا این طرح به اجرا درآمده است.
شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر در شرق استان گیلان واقع است.
** بهره برداری از چند طرح عمرانی در رضوانشهر
فرماندار رضوانشهر گفت: دولت با فراهم کردن زیرساخت ها برای جذب سرمایه گذاری از مشارکت بخش خصوصی با هدف رونق تولید، ایجاد اشتغال و توسعه مناطق محروم حمایت خواهد کرد.
عسگر حسنی پور با اشاره به بهره برداری از چندین طرح عمرانی در مناطق مختلف رضوانشهر و پره سر افزود: افتتاح و بهره برداری طرح ها در این مناطق، نشان دهنده آن است که دولت حتی در دورترین نقاط نیز به فکر رفاه و ایجاد زیرساخت های لازم برای مردم است.
حسنی پور عنوان کرد: اصلاح ساختار یک واحد کارخانه شالیکوبی مدرن و اجرای سیستم بسته بندی برنج برای جلوگیری از ضایعات محصول، با هدف اشتغال ۱۲ نفر و با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال از آن جمله است.
فرماندار رضوانشهر افزود: افتتاح ۲۰ واحد مددجویی کمیته امداد امام خمینی(ره) به مساحت ۹۲۰ مترمربع برای افراد نیازمند در این شهرستان از دیگر اقداماتی است که با اعتباری بالغ بر ۴۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و سایر منابع تأمین شده است.
وی همچنین با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه اصلاح ساختار برق در بخش پره سر گفت: برای احداث خط فشار متوسط هوایی و فشار ضعیف زمینی و هوایی با هدف نصب پنج دستگاه ترانسفورموتور نیز مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.
در هفته دولت امسال، یک هزار و ۱۸۷ پروژه عمرانی، تولیدی، صنعتی و کشاورزی در گیلان با اعتباری بالغ بر ۱۴هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال افتتاح می شود.
اعتبار پروژه های هفته دولت امسال در استان نسبت به سال گذشته، سه هزار و ۸۰ میلیارد ریال معادل ۲۸ درصد افزایش داشته است.
دوم تا هشتم شهریور، به عنوان هفته دولت نام گذاری شده است. هفته دولت امسال با شعار اقدام و عمل، ملت – دولت؛ امیدوار و استوار برگزار می شود./ايرنا

دیدگاه کاربران