عضویت در خبرنامه الکترونیک
‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان :

بازسازی و نوسازی بیش از ۲۰ کیلومتر‌ شبکه توزیع فرسوده آب شهری لرستان

کد خبر: 75712
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۸ ق.ظ

‌مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان از بازسازی و نوسازی ‌بیش از ۲۰ ‌کیلومتر شبکه توزیع فرسوده آب شهری استان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مهندس حمیدرضا کرم‌وند گفت: تهیه و استحصال آب شرب سالم و بهداشتی و در اختیار مردم قرار دادن آن از وظایف سازمانی شرکت آب و فاضلاب استان است و در این زمینه از هیچ کوششی فروگذار نیست.

وی اضافه کرد: در همین راستا بهسازی و احیاء هفت حلقه چاه خارج از مدار و افزایش ۴۰ لیتر دبی تولیدی از اقدامات این شرکت بوده و سامانه سپتا در بخش حوادث و اتفاقات و برون سپاری خدمات نگهداری شبکه آب شهرهای استان مستقر شده است.

کرم‌وند با بیان اینکه در خصوص واقعی سازی میزان تولید آب ۲۹ دستگاه کنتور الکترومغناطیس از سایز ۳۰۰ تا ۶۰۰ میلی‌متر در خروجی مخازن شهرهای استان نصب و راه‌اندازی شده است، افزود: همچنین ۴۱۰ کیلومتر از طول شبکه توزیع آب و ۱۳ هزار و ۲۰۰ رشته از انشعابات مشترکین در شهرهای خرم‌آباد، دورود و پلدختر به صورت امانی نشت‌یاب شده و مشخص شد دبی حاصل از نشت‌های نامریی به میزان ۱۲۰ لیتر در ثانیه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان ادامه داد: سه دستگاه کنتور الکترومغناطیس نیز جهت نصب بر روی خروجی مخازن شهرهای استان خریداری و در راستای انجام مدیریت فشار در شبکه توزیع شهرهای استان ۱۹ دستگاه شیرفشارشکن نصب و راه‌اندازی شده است.

وی به خرید ۱۳۵۰ دستگاه کنتور یک‌دوم اینچ جهت تعویض کنتورهای خراب مشترکین از محل اعتبارات عمرانی ملی اشاره کرد و گفت: دو دستگاه نشت یاب ژئوفون برای نشت‌یابی فعال شبکه توزیع آب نیز از محل اعتبارات عمرانی ملی خریداری شده است.

کرم‌وند تصریح کرد: همچنین ۲۰٫۹۵ کیلومتر از طول شبکه توزیع ناشی از فرسودگی و قدمت و ۲۵۹۹ رشته از انشعابات آب مشترکین بازسازی و نوسازی شده است. از ۲۰ کیلومتر، طول شبکه توزیع و خطوط انتقال آب جهت شناسایی و رفع نشت مرئی بازرسی دیداری انجام شده است./ايسنا

دیدگاه کاربران