عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان :

گازرسانی به ۹ روستای زنجان همزمان با هفته دولت

کد خبر: 75728
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹ ب.ظ

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان از گازرسانی به ۹ روستای زنجان همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش نداي مردم، سیدسعید عسگریان اظهار کرد: شرکت گاز استان زنجان در هفته دولت برنامه‌های متعددی را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در این ایام به ۹ روستای زنجان گازرسانی خواهد شد، تصریح کرد: در این زمینه یک هزار و ۲۷۷ خانوار از گاز بهره‌مند می‌شوند.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان وضعیت گازرسانی به روستاهای زنجان در قالب دست طراحی را ۷۴ مورد و در دست اجرا را ۲۶ مورد اعلام کرد و گفت: تعداد خانوارهای در حال گازرسانی ۲ هزار و ۲۸۶ خانوار است و درصد خانوارهای بهره‌مند از گاز ۶۶٫۶ درصد است.

عسگریان جمعیت شهرستان زنجان را ۴۸۶ هزار و ۴۹۵ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد شامل ۴۷٫۹ درصد از جمعیت کل استان است.

وی با اشاره به اینکه از سه شهر زنجان، هر سه گازدار هستند، افزود: تعداد خانوارهای شهری بهره‌مند از گاز طبیعی شهرستان ۱۰۰ درصد است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان تعداد روستاهای دارای سکنه شهرستان ۲۵۹ روستا است و ۹۶ روستا بهره‌مند از گاز و عملیات گازرسانی در ۲۶ روستا تداوم دارد، گفت: نرخ خانوارهای روستاهای بهره‌مند از گاز شهرستان ۶۶٫۶ درصد است.

وی با اشاره به اینکه نرخ کل خانوارهای شهری و روستایی بهره‌مند از گاز شهرستان ۹۳٫۵ درصد است، افزود: مقدار خطوط انتقال گاز موجود در شهرستان ۱۹۲٫۳ کیلومتر است.

عسگریان در ادامه مقدار شبکه‌های تغذیه و توزیع گاز در شهرستان را یک هزار و ۸۰۸ کیلومتر عنوان کرد و گفت: تعداد علمک‌های گاز نصب شده در شهرستان ۶۷ هزار و ۲۲۴۸ علمک است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به آمار تفکیکی مشترکان گاز خانگی، صنعتی و تجاری افزود: تعداد مشترکان گاز خانگی ۱۱۴ هزار و ۸۹۲ مورد، مشترکان تجاری ۱۰ هزار و ۵۱۵ مورد و مشترکان صنعتی ۵۴۸ مورد است.

عسگریان گفت: هم‌اکنون تعداد مصرف‌کنندگان روستایی در زنجان ۱۲ هزار و ۶۳۵ مورد است./فارس

دیدگاه کاربران