عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون بهره‌برداری شرکت گاز خراسان جنوبی:

۹۸ درصد از جمعیت شهری بیرجند از نعمت گاز بهره‌مند هستند

کد خبر: 75755
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۴۹ ب.ظ

معاون بهره‌برداری شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان این که ۹۸ درصد خانوار شهری این استان از نعمت گاز بهره‌مند هستند گفت: تعداد روستاهای گازدار شهرستان بیرجند نیز ۴۵ روستا است.

به گزارش نداي مردم، حسین ضیائی مقدم صبح امروز در افتتاح و بهره‌برداری از پروژه گازرسانی روستای محمودآباد با اشاره به آخرین وضعیت گازرسانی شهرستان بیرجند اظهار داشت: در مجموع بیش از ۹۵۰ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز شهری و روستایی در شهرستان بیرجند وجود دارد.

وی افزود: از این میزان ۵۷۵ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز شهری و ۳۷۹ کیلومتر نیز شبکه تغذیه و توزیع گاز روستایی هستند.

معاون بهره‌برداری شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع ۳۳ هزار و ۱۴۳ انشعاب گاز در سطح شهرستان بیرجند نصب شده بیان کرد: از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۷۶ انشعاب شهری و ۱۰ هزار و ۷۷۶ انشعاب روستایی است.

ضیائی‌مقدم با اشاره به تعداد مشترکان بهره‌مند از گاز طبیعی تصریح کرد: در ارتباط با مشترکان در مجموع ۹۱ هزار و ۵۰۰ مشترک در شهرستان بیرجند از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۷۰ هزار و ۴۲۹ مشترک شهری و بیش از ۲۱ هزار مشترک روستایی هستند که از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

معاون بهره‌برداری شرکت گاز خراسان جنوبی با بیان این که ۹۸ درصد خانوار شهری بهره‌مند از نعمت گاز هستند یادآور شد: تعداد روستاهای گازدار شهرستان بیرجند نیز ۴۵ روستا است.

ضیائی مقدم با اشاره به اینکه درصد خانوار روستایی برخوردار از نعمت گاز ۵۷ درصد است اظهار داشت: همچنین ۱۱ درصد از روستاهای بیرجند در دست گازرسانی هستند.

وی افزود: با احتساب روستاهای در دست گازرسانی و روستاهایی که گازرسانی شدند درصد روستاهای گازرسانی شده در شهرستان بیرجند به ۶۶ درصد می‌رسد.

معاون بهره‌برداری شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر در بحث حمل و نقل ۷ جایگاه سی، ان، جی در شهرستان بیرجند فعال است./تسنيم

دیدگاه کاربران