عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان :

زنجان جزو ۶ استان برتر کشور در اجرای طرح پرونده الکترونیک

کد خبر: 75771
تاریخ انتشار: ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۱۲ ب.ظ

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه زنجان جزو ۶ استان برتر کشور در اجرای طرح پرونده الترونیک است، گفت: ۶۹۵ هزار نفر از جمعیت استان پرونده الکترونیک دارند.

به گزارش نداي مردم، محمدرضا صائینی با اشاره به اینکه برای ۶۲ درصد از جمعیت استان پرونده الکترونیک سلامت تشکیل شده است، اظهار کرد: تاکنون برای ۶۹۵ هزار نفر از جمعیت استان پرونده الکترونیک تشکیل شده است و با اجرای این طرح از بهمن سال گذشته کل جمعیت استان تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: این مهم از اوایل خرداد سال گذشته شروع شده است و در این طرح جمعیت حاشیه‌نشین شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده تحت پوشش طرح قرار گرفتند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: تعداد پایگاه‌های شهری از ۳۷ واحد به ۶۱ واحد افزایش یافته است که ۶۱ واحد آن پایگاه شهری و۵۷ واحد آن مرکز سلامت روستایی بوده‌اند.

این مسئول ادامه داد: ۴۴۷ خانه بهداشت در استان اقدام به تشکیل پرونده سلامت برای شهروندان می‌کنند.

صائینی خاطرنشان کرد: برای ثبت‌نام شهروندان زنجانی در سامانه سیب اطلاعات شناسنامه‌ای افراد ثبت و لینک برای این افراد ثبت می‌شود که امکان دسترسی به پرونده سلامت افراد در هر جای کشور با دسترسی به سامانه سیب فراهم می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زنجان تصریح کرد: استان زنجان در ارائه خدمت جزو استان پیشرو در کشور بوده که از لحاظ خدمت به جمعیت تحت پوشش توانسته است خدمات کامل را ارائه کند./ايسنا

دیدگاه کاربران