عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل منطقه آزاد کیش :

تاکید بر استفاده از آثار هنرمندان در فضاهای شهری

کد خبر: 75799
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۱۸ ق.ظ

مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش در بازدید از نمایشگاه آثار حجم هنرمندان جزیره کیش براستفاده از آثار هنری آنان در فضاهای شهری تاکید کرد.

به گزارش نداي مردم، مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش عصر جمعه از نخستین نمایشگاه آثار حجم چهار تن از هنرمندان مجسمه ساز جوان که در فرهنسگرای سنایی جزیره برپاست دیدن کرد.
در این نمایشگاه گروهی که از یکم شهریور ماه فعالیت خود را آغاز کرده ۵۰ اثر از آثار حجم هنرمندان مجسمه ساز جزیره کیش به نمایش درآمده است .
علی امینی، سحر مهدوی، هاتف حسینلو و ندا آیتی از هنرمندان مجسمه ساز جوان جزیره کیش هستند که با استفاده از هنر معرق و منبت و موادی همچون سنگ ، سیم فلزی و انواع چوب همچون زرشک ، عناب ، ممرز ، نارنج ، افرا ، گردو و نراد آثارهنری ارزشمندی را تولید و در معرض دید مخاطبان قرار داده اند.
مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش در این بازدید تابلوی ‘ سفر سعدی به جزیره کیش ‘ کاری از ندا آیتی از هنرمندان مجسمه ساز کیش را رونمایی کرد .
هنرمندانی که آثار آنها در نمایشگاه به نمایش در آمده بود با ارائه توضیحاتی در خصوص کارهای تولیدی خود خواستار اختصاص فضایی مناسب کارگاهی برای هنرمندان جزیره شدند.
مدیرعامل سازمان منطقه ازاد کیش در این بازدید بر دسته بندی هنرمندان ، ایجاد فضای مناسب کارگاهی و همچنین گفت وگو با هنرمندان پیش از ساخت فضا برای آنان تاکید کرد.
علی اصغر مونسان گفت: بهره مندی از هنرمندان در برنامه ها ، نمایشگاه های هنری و استفاده از آثار آنها در فضای شهری باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
وی اظهار داشت : با ایجاد این فضا که فرهنگسرای هنرمندان نامیده خواهد شد می توان آثار بیشتری را از هنرمندان کیش به معرض نمایش گذاشت .
ندا آیتی یکی از هنرمندان مجسمه ساز که اقدام به ساخت تابلویی با مضمون ‘ سفر سعدی به جزیره کیش ‘ با استفاده از فایبرگلاس( اپوکسی ) کرده بود ، این اثر هنری را به مدیر عامل سازمان اهدا کرد.
در پایان بازدید ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با نوشتن جمله ‘ هنر جلوه زیبایی آفریدگار و هنرمند محبوب خداست ‘ دفتر یادبود این نمایشگاه را امضا کرد.
نخستین نمایشگاه گروهی آثار حجمی هنرمندان جزیره کیش تا دهم شهریور ماه دردو نوبت صبح و عصر در گالری کمال الملک فرهنگسرای سنایی پذیرای علاقه مندان به آثارهنری است .
این نمایشگاه به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش با هدف حمایت از هنرمندان و ترویج هنربرگزار شده است ./ايرنا

دیدگاه کاربران