عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد :

حمایت همه جانبه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با انشعابات غیرمجاز آب

کد خبر: 75803
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۳۰ ق.ظ

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد حمایت همه جانبه دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در برخورد با انشعابات غیرمجاز آب خبر داد.

به گزارش  نداي مردم، سید علی لدنی‌نژاد ظهر امروز در بازدید از برخی تأسیسات آبرسانی شهر یاسوج با اشاره به اهمیت نقش و اثر آب در زندگی بشر بر استفاه بهینه از این نعمت خدادادی تاکید کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد، افزود: برخی از مردم می‌گویند این همه رودخانه و چشمه در استان داریم ولی مسؤولان می‌گویند با کمبود آب مواجه‌ایم.

وی ادامه داد: درست است ظرفیت آبی زیادی در استان داریم اما از همه این آب‌ها نمی‌توانیم برای آشامیدن استفاده کنیم ضمن اینکه فرایند تبدیل آب رودخانه و چشمه‌ها به آب شرب بسیار پر هزینه است.

این مسوول بر استفاده درست و منطقی از حامل‌های انرژی (آب، برق و گاز) به خصوص آب تاکید کرد و گفت: باید اصلاح الگوی مصرف را از خانواده‌ها آغاز کنیم.

لدنی‌نژاد، بر نهادینه شدن استفاده بهینه از حامل‌های انرژی تاکید کرد و بیان داشت: برخی مردم از آب شرب برای آبیاری درختان استفاده می‌کنند که باید جلوی این کار گرفته شود.

وی ضمن تقدیر از همکاری دادگستری استان، گفت: آب و فاضلاب شهری با همکاری دادگستری استان به شدت با انشعابات و استفاده‌های غیر مجاز از آب شرب برخورد خواهد کرد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به جمع‌آوری بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ انشعاب غیر مجاز در استان اشاره کرد و گفت: این تعداد انشعاب غیر مجاز مربوط به سال ۹۴ تا خرداد ۹۵ است که با تلاش شرکت آب و فاضلاب شناسایی و جمع‌آوری شد.

وی مهاجرت را از دیگر عوامل موثر بر افزایش مصرف آب عنوان کرد و گفت: مثلا به گفته کارشناسان شهرداری مادوان، ضریب شهری این منطقه بالای ۱۰ درصد بوده و تامین آب شرب برای جمعیت آنجا مشکل‌ساز شده است.

لدنی‌نژاد با بیان اینکه در هر انشعاب غیرمجاز حدود چهار برابر حالت مجاز آب مصرف می‌شود، بر جلوگیری از این اقدامات تاکید کرد و گفت: در صورت مشاهده هر گونه مورد انشعاب غیر مجاز به شدت با آن برخورد خواهد شد./فارس

دیدگاه کاربران