عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی :

بهره‌مندی ۱۰۰ درصدی جمعیت شهری آذربایجان غربی از آب شرب سالم

کد خبر: 75813
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۰ ق.ظ

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: ۱۰۰ درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی از آب شرب سالم بهره‌مند هستند.

به گزارش نداي مردم، رسول اکبری پیش از ظهر امروز در آیین افتتاح سامانه فاضلاب شهر نقده، اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی جمعیتی بالغ بر ۲ میلیون و ۱۲۰ هزار نفر را زیر پوشش قرار داده است.

وی تصریح کرد: در ۳۸ شهر استان آذربایجان غربی خدمات آب و فاضلاب ارائه داده‌ایم که از این میزان نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت استان زیر پوشش خدمات آب و ۶۲٫۵ درصد زیر پوشش خدمات جمع‌آوری فاضلاب قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد تصفیه‌خانه آب در مدار بهره‌برداری استان ۱۱ مورد و ظرفیت تامین آب از آب‌های سطحی و غیرسطحی ۹٫۳ مترمکعب بر ثانیه است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: تعداد تصفیه‌خانه فاضلاب در مدار بهره‌برداری استان آذربایجان غربی هفت مورد است و یک میلیون و ۳۲۰ هزار نفر زیر پوشش خدمات این شرکت قرار دارند.

اکبری به پروژه‌های اقتصاد مقاومتی این شرکت اشاره کرد و ادامه داد: در این راستا سه طرح در قالب ۱۱۰ پروژه در بخش آب و فاضلاب در دست اجرا است که میزان اعتبار مورد نیاز آنها ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار برآورده شده که پیشرفت فیزیکی آنها ۷۳ درصد است.

این مسؤول تصفیه‌خانه فاضلاب سردشت، تصفیه‌خانه فاضلاب نقده و مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب خوی از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی این شرکت در استان است که یکی از آنها امروز با حضور وزیر نیرو به بهره‌برداری رسید.

در ادامه این مراسم قربانعلی سعادت، استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: مردم شهرستان نقده با توجه به قرارگیری در حاشیه دریاچه ارومیه در راستای احیای این دریاچه همکاری خوبی دارند و در راستای احیای کشاورزی پایدار و استفاده بهینه از آب در این منطقه اقدامات خوبی انجام شده است.

وی از عقب ماندگی سرمایه‌گذاری در حوزه آب و خاک در استان ابراز ناراحتی کرد و گفت: این عدم سرمایه‌گذاری‌ها سبب شده تا کار احیای دریاچه ارومیه سخت‌تر شود.

این مسؤول بر نهادینه‌سازی فرهنگ استفاده بهینه از منابع آب تاکید کرد و اذعان داشت: باید مشارکت مردم و دولت در این راستا با هم همراه‌تر باشد.

سعادت ادامه داد: احیای تصفیه‌خانه سامانه فاضلاب شهر نقده در راستای توسعه پایدار و دغدغه مردم منطقه برای احیای دریاچه ارومیه بوده و باید از این ظرفیت برای احیای دریاچه ارومیه بهره‌گرفته شود./فارس

دیدگاه کاربران