عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای شهر قوچان :

زمین‌های “سیمرغ” به محدوده شهری قوچان ملحق می‌شود/ بودجه ۲۵ میلیاردی شهرداری قوچان

کد خبر: 75818
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۴ ق.ظ

رئیس شورای شهر قوچان گفت: یکی مهمترین اقدامات شورای اسلامی شهر قوچان پیگیری الحاق زمین‌های سیمرغ این شهرستان به محدوده شهری است که از مطالبات جدی مردم در سالیان اخیر بوده است.

به گزارش نداي مردم، محمود ارحمی  اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی برای ارائه گزارش عملکرد نهادهای مختلف و پاسخگویی و ارزیابی عملکرد آنهاست.

ارحمی با اشاره به اقدامات انجام شده در شورای اسلامی شهر قوچان بیان داشت: یکی مهمترین اقدامات شورای اسلامی شهر قوچان پیگیری الحاق زمین‌های سیمرغ این شهرستان به محدوده شهری است که از مطالبات جدی مردم در سالیان اخیر بوده است.

وی با بیان اینکه این زمین‌ها از سال ۱۳۸۶ در طرح تفصیلی شهرستان قوچان بوده و در سال ۱۳۹۰ و با الحاق زمین‌های مسکن مهر از محدوده شهری خارج شده بود افزود: با توجه به اینکه این زمین‌ها قبلاً در محدوده شهری بوده و تعداد ۲۰۷ پروانه ساختمانی و چندین مورد نیز پایان کار برای مالکین صادر شده بود خارج کردن آنها از محدوده شهری سبب به وجود آمدن مشکلات و نارضایتی مردم شده بود.

رئیس شورای شهر قوچان خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران این موضوع مطرح و الحاق دوباره این زمین‌ها به محدوده شهری مصوب شد.

ارحمی در ادامه با اشاره به سایر پروژه‌های عمرانی شهر قوچان تصریح کرد: ایجاد پارک حاشیه‌ای زائر در امتداد میدان آزادی با اعتبار ۷۶۰ میلیون تومان، تعریض جاده آسیایی با اعتبار ۸۸۶ میلیون تومان، بهسازی و جدول گذاری خیابان‌های شهید داودی و شهید مطهری و شهید بهشتی و آسفالت و بهسازی معابر شهری با اختصاص ۳۵۸۰ تن قیر رایگان و اعتبار ۳۹۰ میلیون تومان از دیگر پروژه‌های عمرانی انجام شده است که در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

وی در مورد بودجه شهرداری قوچان نیز گفت: بودجه شهرداری قوچان در سال جاری ۲۵ میلیارد تومان است که از این رقم ۱۲ میلیارد و سیصد میلیون تومان در بخش عمرانی و الباقی آن در بحث مباحث جاری شهرداری هزینه می‌شود.

ارحمی با بیان تحقق ۱۰ درصدی بودجه سال جاری خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه مصوب شهرداری بوده‌ایم و در سال جاری نیز با توجه به مشوق‌های پایان سال پیش بینی تحقق ۱۰۰ درصدی بودجه را داریم.

رئیس شورای شهر قوچان با تائید ضعف عملکرد شورای شهر قوچان در اجرای پروژه‌های عمرانی مناسب در شهر قوچان بیان داشت: متاسفانه این انتقاد و ضعف به شورای فعلی شهر وارد است، ضمن اینکه فشارهای سیاسی و اجتماعی نیز در به سرانجام رسیدن پروژه‌ها و عملکرد نهایی شورا تاثیرگذار بوده است.

ارحمی با اشاره به علت عدم ساخت ۱۰ زمین ورزشی در محلات شهرستان قوچان گفت: شورا و شهرداری در این زمینه وظیفه معرفی و در اختیار گذاشتن زمین را برعهده داشت که این اقدام انجام و معرفی زمین در مناطق مختلف انجام شده اما به دلیل عدم تحقق وعده نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی مبنی بر تامین اعتبار لازم این طرح هنوز به مرحله اجرا درنیامده است./تسنيم

دیدگاه کاربران