عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار دماوند:

نخستین گام در توسعه شهری، تقویت زیرساخت ها و حمایت از بخش خصوصی است

کد خبر: 75850
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۴۸ ب.ظ

شهردار دماوند نخستین گام برای دستیابی به توسعه را تقویت زیرساخت ها و بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: شهر دماوند در راستای تحقق این مهم، به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است.

بهگزارش نداي مردم، عباس صفری ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، به اقدامات و فعالیت های شهرداری در بیش از ۲ سال اخیر اشاره کرد و افزود: بررسی و پاسخگویی به مطالبات مردم در بخش های مختلف خدماتی و عمرانی و حرکت در مسیر توسعه شهری با فراهم سازی زیرساخت های لازم از برنامه های مهم شهرداری در این مدت است.
شهردار دماوند با بیان اینکه امروز شاهد انجام ۸۰ درصدی مطالبات مردمی در منطقه هستیم، بیان کرد: این نهاد شهری با یک برنامه ریزی مدون توانسته خدمات لازم و شایسته شهروندان را به صورت عادلانه در همه نقاط شهری همچون شهرک های مهک، فرهنگیان و حتی محل های قدیمی با تخصیص اعتبار قابل توجه ارائه دهد.
صفری، داشتن برنامه ریزی مدون را گامی مهم برای حرکت به سوی توسعه و آبادانی شهر عنوان و خاطر نشان کرد: شهرداری دماوند در گام نخست، توسعه معابر شهری را در دستور کار قرار داد که می توان به پروژه هایی همچون بلوارهای بعثت، شورا، خیابان های شهید رجایی و باهنر و … اشاره کرد.
وی افزود: گرچه این پروژه ها با گذشت چند سال از آغاز اجرای عملیات آن همچنان به مرحله اتمام نرسیده ولی شهرداری برغم تمامی مشکلات به دلیل موانعی همچون تاسیسات زیربنایی و روبنایی، سختی کار و … امروز شاهد تکمیل مراحل نهایی آن است.

* گسترش فضاهای سبز شهری برای رسیدن به اهداف توسعه پایدار
شهردار دماوند توسعه فضاهای سبز شهری را به عنوان حقوق مبنا و اولیه شهروندی موضوعی مهم و قابل توجه در حوزه مدیریت شهری دانست و خاطرنشان کرد: افزایش سرانه فضاهای سبز شهری در تقویت دیگر بخش های عمرانی، خدماتی، زیربنایی، فرهنگی و ورزشی مانند بوستان های شهربازی، خانواده، پویش و دانش، پارکهای محله ایی دارای اهمیت است.
وی بیان کرد: پارک خانواده با تکمیل زمین چمن مصنوعی، اسکیت و دیگر خدمات ورزشی، شهربازی دماوند و منطقه گردشگری چشمه اعلا از جمله مناطقی هستند که با احداث سردر ورودی، افزایش فضای نمازخانه و آلاچیق و … تاثیر بسزایی بر کیفیت بخشی آن دارد.

* تقویت زیرساخت های گردشگری در راستای دستیابی به توسعه شهری
عباس صفری در ادامه با اشاره به اینکه شهر دماوند جزو ۱۴ شهر نمونه گردشگری است، به اقدامات انجام شده برای تقویت این ظرفیت اشاره کرد و گفت: اقدامی که در گام نخست برای دستیابی به اهداف شهرهای نمونه گردشگری در دماوند صورت گرفته، تهیه طرح جامع سرمایه گذاری با هدف حمایت از بخش خصوصی است.
وی ادامه داد: هم اکنون این طرح به مرحله رسیده که بعد از تصویب، به عنوان یک سند به مراجع فرادستی ارجاع و بعد از بررسی و ابلاغ، شهر را در مسیر توسعه و اهداف طرح پیش خواهیم برد.
شهردار دماوند به اجرای پروژه های حوزه گردشگری و سرمایه گذاری اشاره کرد و گفت: پروژه سایت گردشگری چشمه اعلا به عنوان نخستین نمونه بارز، مجتمع تجاری و اداری معلم و احداث نخستین هتل دماوند از جمله اهداف این طرح است.
صفری به تقویت سیما و منظر شهری اشاره کرد و گفت: در این راستا شناسایی فضاهای دارای قابلیت زیبا سازی با احداث آبنما، نورپردازی و … همچون میدان معلم، دیواره شیخ ابوسعید در منطقه جیلارد و پروژه ضلع غربی مسجد جامع دماوند در دستور کار است.

* اجرای بیش از ۳۰ پروژه عظیم عمرانی و خدماتی به طور همزمان در سطح شهر
شهردار دماوند به دیگر پروژه های در دست اجرای شهرداری اشاره کرد و افزود: پل محله قاضی شهر دماوند یکی از مهم ترین اقدامات شهری در راستای مدیریت بخش ترافیک شهر است که نقش مهمی را در اتصال جنوبی ترین قسمت شهر به شمالی ترین قسمت در بلوار امام حسین (ع) ایفا می کند.
وی همچنین به طرح پایانه برون شهری دماوند، جایگاه سوخت ۲ منظوره بلوار بعثت، ساختمان آتش نشانی منطقه مشاء و … اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر دماوند در نظر دارد تمام پروژه های در دست اجرا را به مرحله تکمیل برسانند که امیدواریم دیگر پروژه نیمه تمام نداشته باشیم.
شهردار دماوند، هوشمندسازی حوزه خدمات شهری، تشکیل شرکت پسماند و نخاله های ساختمانی، تغییر مکان دپوی موقت زباله به منطقه گندک و … را از دیگر اقدامات این نهاد عنوان کرد.
صفری گفت: دماوند به سمت تغییر و رویکرد توسعه پیش می رود و اگر بتوانیم زیرساخت های لازم در بخش گردشگری را فراهم کنیم، بسیاری از مشکلات اقتصادی، اجتماعی و .. شهر مرتفع خواهد شد.
شهرستان دماوند در شرق استان تهران دارای ۲ بخش مرکزی و رودهن است و شهرهای آبعلی، رودهن، کیلان و آبسرد از توابع این شهرستان هستند./ايرنا

دیدگاه کاربران