عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران :

بهره‌برداری از ۳۲۳ مجموعه ورزشی در سطح پایتخت

کد خبر: 75859
تاریخ انتشار: ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۰۳ ب.ظ

در هیاهوی زندگی شهری و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات زندگی ماشینی، به نظر می رسد درک نیاز شهرنشینان به تفریح و ورزش و پاسخگویی به آن بسیار ضروری است.

به گزارش نداي مردم، قاسم علی عسگری، مدیر روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه این سازمان یکی از نهادهای وابسته به شهرداری تهران است و مهم‌ترین وظیفه اش توسعه و ترویج ورزش همگانی در بین پایتخت نشینان است، به عنوان متولی ورزش شهروندی در کلانشهر تهران، چشم انداز حرکت به سوی شهری برخوردار از فضاهای ورزشی مناسب و در دسترس را، با شهروندانی ورزشی، فعال و با نشاط را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: سازمان ورزش شهرداری تهران در راستای رویکرد شهردار محترم تهران مبنی بر همگانی شدن ورزش در پایتخت، ضمن نیاز سنجی علایق و سلایق ساکنان محلات پایتخت، بر ارایه برنامه های متنوع به منظور پاسخ به تمام نیازهای اجتماعی و افزایش مشارکت شهروندان در عرصه ورزش همگانی، همزمان با توسعه زیرساخت های ورزشی برای خدمت رسانی بهینه اهتمام ورزیده است.

۷۲مجموعه ورزشی آبی ،۱۶۳ مجموعه ورزشی چندمنظوره، ۵۶ سالن الزهرا(ویژه بانوان)، ۱۴مجموعه شهربانو، ۵۶۰زمین چمن مصنوعی و طبیعی، ۱۱ مجموعه تیراندازی، ۱۱ مجموعه پینت بال، ۳ مجموعه سوارکاری و ۴ مجموعه مختص معلولان و جانبازان در تهران راه اندازی شده و سالانه مورد استفاده بالغ بر ۵۰ میلیون نفر سانس قرار می‌گیرد.

همچنین در سال ۹۴ بهره برداری دو استادیوم بزرگ ورزشی با نظر شهردار پایتخت به منظور حمایت از دو تیم فوتبال تهرانی یعنی استقلال و پرسپولیس به مسوولان این دو باشگاه داده شد تا دغدغه محل مناسب برای تمرین را نداشته باشند.

۳۰۰ کانکس دوچرخه، ۲۲۳ زمین روباز ورزشی، ۲۲۰ بوستان مجهز به ست بدنسازی و لوازم ورزش پارکی همچون میز تنیس روی میز، کورت اسکواش پارکی، میز شطرنج و فوتبال دستی در کنار تجهیز بوستان‌های ولایت، مهرگان، چیتگر وسرخه حصار به امکانات بازی های مهیج مانند راپل، صخره نوردی، جامپینگ و کارتینگ به منظور در دسترس قرار دادن ورزش برای تهرانی ها مهیا شده است.

وی تصریح کرد: این سازمان همچنین برای ایجاد انگیزه در شهروندان نسبت به برپایی ۲۱۰۰ ایستگاه فعالیت بدنی صبحگاهی و عصرگاهی در سطح بوستان های پایتخت اقدام کرد تا بتواند شرایط را برای دسترسی آسان شهروندان به فضای ورزشی و ترویج فرهنگ ورزش فراهم کند.

به گفته علی عسگری با انتصاب روسا و نواب رییس فدراسیون ها به عنوان مسوولان انجمن های ورزشی توسط دو معاونت ورزش آقایان و بانوان سازمان ورزش شهرداری بستر مناسبی برای توسعه رشته های مختلف ورزشی و نیز فضای مناسب برای ورزشکاران جهت تمرین در برخی اماکن ورزشی شهرداری ایجاد شده است.

آنچه که در این بین از نگاه مدیر روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران حائز اهمیت است، برگزاری مسابقات ورزشی معلولین در اماکن ورزشی شهرداری است. این مسابقات ویژه نابینایان، ناشنوایان، جانبازان، معلولین جسمی و حرکتی و بیماران خاص است که طی تفاهم نامه ای با فدراسیون معلولان و جانبازان در مجموعه های شهرداری برگزار می شود.

به گفته وی، امروز با گسترش زیرساخت های ورزشی و تغییر مبلمان شهری به سمت ایجاد فضای مناسب ورزش کردن، در محلات شهر تهران برای هر فرد ۱۵ متر فضای مناسب جهت تفریح، پیاده روی، نرمش و سایر فعالیت های ورزش همگانی محاسبه شده است و با افتتاح یک‌صد پروژه در سال جاری این فضا افزایش چشمگیری خواهد داشت./فارس

دیدگاه کاربران