عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار ایلام :

۴۰ کیلومتر از مسیر ایلام به مهران تا اربعین چهار بانده می‌شود

کد خبر: 75891
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۴۲ ق.ظ

استاندار ایلام گفت: ۴۰ کیلومتر از مسیر ایلام به مهران تا اربعین چهار بانده می‌شود.

به گزارش نداي مردم،محمدرضا مروارید , اظهار داشت: اقدامات لازم برای بالابردن کیفیت میزبانی از زائران اربعین در استان ایلام انجام شده است.

وی گفت: مرز مهران در سال‌های گذشته از جمله نقاط مهم و پرتردد زوار اربعین بوده ‌که برای خدمات‌رسانی بهینه نسبت به قبل برنامه‌ریزی‌های لازم در حال عملیاتی شدن است.

استاندار ایلام تصریح کرد: از جمله مشکلاتی که در اربعین سال قبل با آن مواجه بودیم موضوع پارکینگ‌ها بود که با احداث پارکینگ‌های متناسب با وسایل نقلیه این مشکل برطرف شده است.

وی افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده امسال ۸۰ تا ۱۰۰ هزار دستگاه سواری وارد شهر مهران خواهد شد که چند پارکینگ برای این خودروها در بیرون و داخل شهر مهران احداث شده است.

مروارید ادامه داد: همچنین پارکینگ برای اتوبوس‌های داخل شهری که تعداد آنها تا ۷۰۰ دستگاه خواهد بود و کار انتقال زائران از مهران تا پایانه را انجام می‌دهند نیز احداث شده است.

وی با اشاره به احداث یک جاده جدا برای اتوبوس‌های بین شهری از کمربندی به طرف پارکینگ‌ها برای رفع مشکل قفل شدن مسیر گفت: با اقدامات انجام شده ان‌شاء‌الله در این زمینه مشکلی به وجود نمی‌آید.

استاندار ایلام همچنین به بهبود وضعیت راه‌های مواصلاتی به مرز مهران اشاره کرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی چهاربانده کردن جاده ایلام تا مهران به پیمانکار واگذار شده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۵ کیلومتر از این مسیر به صورت چهاربانده آماده شده و براساس میزان شتاب خوب کار تا اربعین ۲۵ کیلومتر دیگر از این مسیر چهار بانده می‌شود که می‌تواند در روان‌سازی ترافیک بسیار کارگشا باشد.

مروارید گفت: یکی دیگر از راه های مواصلاتی به مرز مهران از سمت شهرستان دهلران است که عملیات تعریض این مسیر هم در دستور کار قرار دارد./تسنيم

دیدگاه کاربران