عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار تهران :

از هيچ تلاشي براي رفاه کارمندان دريغ نمي کنيم

کد خبر: 75916
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۵۲ ب.ظ

شهردار تهران گفت: به عنوان يک خدمتگزار در مجموعه مديريت شهري، در چهارچوب قوانين و مقررات براي حل مشکل مسکن کارکنان تلاش مي کنيم و تحت تاثير بعضي دروغ ها و جوسازي ها هم قرار نمي گيريم.

به گزارشنداي مردم، محمدباقر قاليباف صبح امروز طي سخناني در پانزدهمين جشنواره شهيد رجايي و بزرگداشت روز کارمند که در محل سالن همايش هاي برج ميلاد تهران برگزار شد، ضمن گراميداشت سالروز شهادت شهيدان رجايي و باهنر و تبريک هفته دولت ابراز داشت: دولت به معني عام در نظام مقدس جمهوري اسلامي جزو يکي از متعلقات ارزشمند جامعه ما به شمار مي رود. البته در تمامي جوامع دولت نقش کليدي، حياتي و اساسي دارد اما دولت در نظام اسلامي ما با ارزش تر است چرا که دولت ما يک دولت اسلامي است که در نظام اسلامي تمشيت امور را به دست دارد.
وي در ادامه دولت اسلامي را به معني مقاومت قانوني و توانمندي ملت در مقابل نظام سلطه دانست و ابراز داشت: امروز دولت اسلامي ما از يک طرف مسئوليت خدمت و ساماندهي به نظام اسلامي را دارد و از يک طرف ديگر هم وظيفه مبارزه با نظام سلطه را به دوش مي کشد؛ وظيفه اي که به برکت فرهنگ قرآني و ماهيت دولت اسلامي است.
شهردار تهران همچنين تصريح کرد: جوامعي توانستند به پيشرفت رسيده و توسعه خودشان را تحقق دهند که دولت هاي آن ها، دولت هاي موفقي بوده اند؛ بايد در نظر داشت که موفقيت دولت ها نيز در سايه کار، تلاش، فعاليت، اقدام و عمل محقق مي شود.
قاليباف خاطر نشان ساخت: وقتي کار، تلاش و پشتکار در يک جامعه و در دولت به عنوان يک فضيلت و ارزش اجتماعي مورد توجه قرار گيرد، در آن زمان است که دولت مي تواند موفق باشد و جامعه را از رفاه و رشد لازم در ابعاد مادي و معنوي ارتقا دهد.
وي از کار، تلاش و پشتکار به عنوان يک فضيلت ياد کرد و گفت: از همين جهت است که مي گوييم فسلفه بنيادين انقلاب اسلامي همان کار و تلاش اعم از کار فکري و يدي و کار جهادي است.
شهردار تهران کار و تلاش را جوهره حيات بشري دانست و گفت: نشاط يک جامعه، زندگي و فرد به کار و تلاش او وابسته است. در حقيقت اگر بگوييم شانيت افراد محصول جديت آن ها در کارشان است، گزاف نگفته ايم.
قاليباف ابراز داشت: شانيت افراد به جايي نيست که ايستاده باشند بلکه به کار و تلاشي است که در زندگي شخصي، هويت فردي و يا جايگاه حقوقي خود دارند. از اين جهت است که کار يک فضيلت و ارزش اجتماعي است.
وي در ادامه عنوان داشت: اگر مهم ترين وظيفه انقلابي ما تبديل کردن آرمان هاي انقلاب به واقعيت است، بايد در نظر داشته باشيم که تحقق و شکل دهي آرمان ها در جامعه در گرو ميزان تلاش، کار و پشتکاري ما است.
شهردار تهران با بيان اينکه انقلابي گري يعني جديت در کار، گفت: مقام معظم رهبري در ۱۴ خرداد چند سال قبل در حرم حضرت امام (ره)، پس از آنکه دشمنان انقلاب را ترسيم کردند و آمريکا را دشمن اول ما خواندند، فرمودند مبارزه با آمريکا جز کار، کار و کار نيست. از اين جهت است که عنوان مي کنيم کار روش مبارزه ما است.
قاليباف افزود: اگر بگوييم انقلابي گري يعني کار جهادي و تحقق آرمان هاي انقلاب اسلامي، حرف گزافي نگفته ايم. البته تجربه و علم نيز به ما مي آموزد که در کنار اين کار و تلاش، اصلاح نظام اداري و اجرايي هم مي تواند ما را در موفقيت کمک کند.
وي با بيان اينکه ما بايد هم خوب کار کنيم و هم کار خوب کنيم، ابراز داشت: گاهي ما تلاش خود را انجام مي دهيم اما ممکن است اين تلاش بر اساس يک تصميم غلط باشد و چه بسا ما را به انحراف بيشتري ببرد. در اينجا است که اهميت و نقش نيروي انساني در کار خودش را نشان مي دهد.
شهردار تهران تاکيد کرد: اگر يک سازماني بخواهد پرکار، پر تلاش، تاثيرگذار و باعث شکوه و افتخار جامعه شود، بايد بر حفظ منابع انساني خودش تکيه کرده و نيروي انساني را بزرگترين سرمايه خودش بداند نه اينکه به امکانات، پول، ابزار و ساختمان خود تکيه کند.
قاليباف در ادامه ابراز داشت: اگر نظام اداري و اجرايي ما هم دچار اشکال بوده و ناکارآمد باشد، هم منابع ما را از دست مي دهد و هم فرصت هاي ما را از بين خواهد برد. در کنار اين موضوع نيروهاي خلاق و پر کار نيز در اين نظام اداري و اجرايي غلط، از کار درست بازمي مانند. در اين شرايط حتما اصلاح نظام اداري و اجرايي در گرو همت، تلاش و اخلاص عزيزاني است که در آن مجموعه مشغول به کار هستند.
شهردار تهران در ادامه تصريح کرد: ما اقرار مي کنيم که نتوانستيم سازمان قابل قبولي براي نظام اسلامي باشيم اما امروز خداوند را شاکريم که با همه فراز و نشيب ها و تمامي سختي ها و نارسايي هاي موجود، کارنامه شهرداري تهران در بين همه دستگاه ها و بر اساس تمامي نظر سنجي ها، کارنامه با افتخار و با شکوهي است و اين کارنامه نيز به همت تلاش کارمندان و کارکنان شهرداري تهران به وجود آمده است.
قاليباف خاطر نشان ساخت: اميدوارم توفيق داشته باشيم در هر کجا که هستيم، به صورت صادقانه تلاش کنيم و يک خدمت بي منت براي مردم فداکار خود داشته باشيم؛ مردمي که در همه روزهاي سخت انقلاب از دوران دفاع مقدس تا کنون، کارهاي سخت را انجام دادند و سختي هاي اقتصادي را تحمل کردند و همراه بودند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود به بعضي از کج کارکردي ها، نارسايي ها و بي عدالتي ها نيز اشاره کرد و گفت: ما در شهرداري تهران حتي يک مورد از حقوق هاي نجومي را هم نداشتيم؛ چرا که عزيزان و دستگاه هاي نظارتي همه شاهد بودند که پرداخت حقوق ها در شهرداري تهران بر اساس يک منطقي انجام شده بود؛ اما اصل اين حقوق هاي نجومي در مجموعه کشور حتما اثر سوء داشت.
شهردار تهران با بيان اينکه چنين کج کارکردي هايي نبايد در روحيه ما اثر منفي بگذارد، گفت: حتما مردم بين کساني که سوء استفاده کردند و کساني که صادقانه خدمت کردند، تفاوت قائل هستند.
قاليباف در ادامه با اشاره به اهميت منابع انساني براي مديريت شهري گفت: راه اندازي معاونت منابع انساني در شهرداري تهران به خاطر همين اهميت در سازمان بزرگي مثل شهرداري تهران است که شبانه روز بايد کار و تلاش کند و مجموعه اي بيش از ۵۰ هزار نفر از افراد به صورت مستقيم در اين سازمان مشغول فعاليت هستند. از اين جهت ضروري است که حوزه مشخصي در ابعاد مختلفي روحي و رواني و تقويت مسايل انديشه اي و فکري و همچنين در بعد مسايل مادي و رفاهي کارکنان فعاليت داشته باشد.
شهردار تهران ادامه داد: در حوزه مسايل رفاهي آن هايي که اختيار تصميم گيري در حوزه مديريت شهري را دارند، بايد عدالت را رعايت کرده و عزيزاني که از اين امکان بهره مند مي شوند نيز قناعت را سرلوحه زندگي خودشان قرار دهند. اگر در هر سازماني عدالت و قناعت مبنا باشد، اين سازمان در حوزه رفاه به آسايش و آرامش خواهد رسيد و اگر عدالت و قناعت نباشد ممکن است در بعضي از نقاط به آسايش برسيم اما حتما به آرامش نمي رسيم.
وي با اشاره به خدمات صورت گرفته در مجموعه مديريت شهري در بيش از يک دهه گذشته گفت: در حوزه منابع انساني ما هر چقدر خدمات داده باشيم، باز هم در شان و جايگاه همکاران در مجموعه شهرداري تهران نيست، اما در اين راه هرچه در توان داشتيم را در طبق اخلاص گذاشتيم تا به همکاران و عزيزان کمکي کرده باشيم.
قاليباف با اشاره به اولويت هاي اصلي حوزه معاونت منابع انساني شهرداري تهران بيان کرد: يکي از اشکالاتي که در سازمان وجود دارد، تعدد تشکل هايي است که کار منابع انساني را در حوزه مديريت شهري انجام مي دهند. همچنانکه در حوزه نيروهاي قراردادي شرکت هاي متعددي وجود دارد که عملا در حقوق و مزاياي کارمندان آن ها تفاوتي وجود ندارد، اما اين تعدد شرکت ها هزينه هاي کارگزاري و ارزش افزوده را به ما اضافه کرده و از همه بدتر آنکه يک نا امني شغلي هم در شهرداري ايجاد مي کند.
شهردار تهران عنوان داشت: امروز بيش از ۹۰ درصد مراجعاتي که از درون سيستم به من صورت مي گيرد، موضوع نيروهاي شرکتي در درون شهرداري است و بيش از ۹۵ درصد مراجعات بيروني شهروندان نيز با موضوع اشتغال است.
وي گفت: ما با ساماندهي اين شرکت ها قرار نيست نيروها را رسمي کنيم، بلکه آن ها جزو همان نيروهاي قراردادي هستند اما حوزه معاونت منابع انساني شهرداري تهران بايد حتما تعدد شرکتها را جمع کرده و آن ها را يکپارچه کند. اين کار هيچ گونه بار مالي هم براي ما به دنبال ندارد.
قاليباف تصريح کرد: بعضي از کارمندان رسمي شهرداري تهران بازنشسته مي شوند و بر اين اساس پست هايي وجود دارد که مي توان بر اساس همه اختيارات، ابلاغ ها و مسير قانوني، افراد را در آن پست ها جايگزين کرد. در اين ميان اين جايگزيني بايد از همين کارکناني باشد که ساليان سال در شهرداري تجربه دارند.
شهردار تهران گفت: در اين راستا طبيعتا بايد آزموني برگزار شده و بر اساس ضوابط و مقررات، تعدادي از نيروها را رسمي کنيم. بايد در نظر داشت که همين اقدام هم تاثيري در حوزه هزينه هاي شهرداري ندارد، البته ضروري است که در اين کار عدالت رعايت شود.
وي در ادامه سخنان خود به دو موضوع مسکن و درمان کارکنان پرداخت و گفت: گاهي اوقات مسکن و درمان صد درصد حقوق کارمندان را به خود اختصاص مي دهد و چيزي براي زندگي براي آن ها باقي نمي ماند. همچنانکه هم اکنون بعضي از خانواده هايي در مجموعه شهرداري وجود دارند که چند معلول و يا بيمار صعب العلاج در خانه آن ها زندگي مي کند و حتي همه حقوق آن ها نيز هزينه درمان افراد تحت تکلف را تامين نمي کند. به همين جهت در شهرداري گفته ايم افرادي که چنين شرايطي دارند، بايد به صورت ويژه مورد رسيدگي قرار گيرند.
شهردار تهران ابراز داشت: چند سال قبل تعداد جمعيت اين افراد زير ۴۰۰ نفر بوده است اما امروز اين افراد نزديک به هزار نفر رسيده اند. در اينجا هم هويت انساني و شان انسانيت همکاران اهميت دارد نه سابقه خدمت و جايگاه مسئوليت؛ از اين رو در حوزه درمان بايد اين خانواده ها را مورد توجه قرار دهيم.
قاليباف همچنين به موضوع بيمه کارمندان و کارگران شهرداري تهران نيز اشاره کرد و گفت: تعدادي از افراد بيمه شهرداري و تعدادي از کارگران هم بيمه تامين اجتماعي هستند. اين در حالي است که آن ها مستضعف تر بوده و مشکلات زيادي دارند. در اين موضوع با همين بودجه موجود در حوزه منابع انساني و از محل صرفه جويي ها قادر هستيم خدمات درماني را کامل کرده و فرقي بين کارگر و کارمند نداشته باشيم. حتما معاونت منابع انساني بايد اين کار را در دستور کار قرار دهد به نتيجه برساند.
وي با اشاره به موضوع مسکن کارمندان گفت: امسال در بودجه سال ۹۵ شهرداري تهران پيشنهاد داديم سقف تعيين شده براي معافيت عوارض پروانه براي تعاوني هاي حوزه مديريت شهري از ۲۰ ميليون تومان به ۳۰ ميليون تومان افزايش پيدا کند که اين اتفاق رخ داد. امروز نيز نزديک به ۳۰ هزار نفر در طول يک دهه گذشته، در مجموعه شهرداري تهران از امتياز مسکن استفاده کرده اند.
شهردار تهران عنوان داشت: وقتي بحث خدمات مي کنيم، نبايد بين کارمندان، کارگران، شوراي شهر و شهرداري تفاوتي قائل باشيم. البته که در حوزه مسکن طول تاريخ ورود به شهرداري موضوعيت دارد و کسي که سابقه خدمت بالاتري دارد، حتما در اولويت قرار دارد.
قاليباف تاکيد کرد: هم اکنون نزديک به ۳۰ هزار نفر در بيش از ۱۰۰ تعاوني شهرداري تهران ثبت نام شده اند و کار آن ها بر اساس مصوبات شوراي شهر، مجلس شوراي اسلامي و آئين نامه واگذاري مسکن که از سوي دولت ابلاغ شده است، انجام مي شود. اين قوانين به مجموعه شهرداري تهران اختيار داده است که در حوزه پروانه و املاک شهرداري تهران اقدام کرده و مشکل مسکن کارکنان خود را حل کند.
به گزارش شهرنوشت وي ادامه داد: بيش از ۵۲ درصد اين افراد توانستند تا امروز صاحب مسکن شده و در مسکن خود اقامت دارند. ۴۸ درصد ديگر نيز در مسير هستند اما عمدتا زمين و پروانه ساختماني را دريافت کرده و بر اساس مجوزهاي موجود از تخفيف ها نيز برخوردار شده اند.
شهردار تهران يادآور شد: در بعضي هيات مديره هاي تعاوني مسکن اختلافاتي پيش آمده است که با اصلاح صورت گفته در آئين نامه، نظارت شهرداري تهران در اين زمينه ادامه خواهد داشت. همچنين در تلاش هستيم بخشي از تعاوني هايي که کارشان تمام نشده است را نيز نهايي کنيم.
قاليباف در ادامه تصريح کرد: با اطمينان به مردم مي گويم که بحث واگذاري امتيازات پروانه و زمين بر اساس مر مقررات انجام گرفته و تخفيف هاي داده شده نيز بر همان اساس بوده است؛ حتي بعضي تعاوني هاي ديگر هم در شهر بوده اند که مشکلاتي براي آن ها ايجاد شده است و شهرداري بر اساس مقررات تلاش کرده است تا مشکل آن ها را حل کند؛ همانند مشکلاتي که براي تعاوني قوه قضائيه با بيش از ۵ هزار عضو وجود داشت که شهرداري تهران در اين زمينه ورود پيدا کرد.
وي تاکيد کرد: به عنوان يک خدمتگزار در مجموعه مديريت شهري، در چهارچوب قوانين و مقررات براي حل مشکل مسکن کارکنان تلاش مي کنيم و تحت تاثير بعضي دروغ ها و جوسازي ها هم قرار نمي گيريم.
شهردار تهران در ادامه اظهار کرد: شايد کسي پيدا نمي شود که به اندازه من در شهرداري وقت بگذارد اما به عنوان محمد باقر قاليباف تا امروز از هيچ مزايايي در شهرداري تهران استفاده نکرده ام و نخواهم کرد، اما براي رفاه کارمندان همه تلاش خود را به کار مي بندم و حتي آبرويم را هم خواهم گذاشت تا کار کارمندان به درستي انجام شود.
قاليباف در بخش پاياني سخنان خود تاکيد کرد: بخشي از کارکنان شهرداري خودشان و يا فرزندانشان در آستانه ازدواج هستند و يا به اقلام سرمايه اي در زندگي خودشان نياز دارند. در اين زمينه نيز به منظور حمايت از توليد داخلي، بهترين برندهاي ايراني را با قيمت ارزان تر از قيمت روز بازار ، به صورت اقساط در اختيار آن ها قرار خواهيم داد و ضمانت اقساط نيز از محل حقوق خود افراد انجام مي شود تا کساني که به ۱۰ قلم اساسي زندگي نياز دارند، بتوانند کالاي مورد نياز خود را با ۱۵ درصد پائين تر از قيمت بازار تهيه کنند.
شهردار تهران تصريح کرد: روزي من و شما و همه مخلوقات از حقوق و اضافه کار ما نيست، بلکه رزق همه ما از جانب خدا است. بايد تلاش کنيم که خداي ناکرده در زندگي ما مال حرام و مشکوک وارد نشود چرا که آغاز هر انحرافي در زندگي فردي و جمعي از زماني آغاز مي شود که راه مال حرام به زندگي ما وارد شود.
وي ابراز داشت: رزق و روزي ما را خداوند مي دهد. از اين رو بايد با قدرت و تلاش کار کنيم و بدانيم اگر کاري انجام مي دهيم، وسيله و ابزاري براي اراده خداوند هستيم.

دیدگاه کاربران