عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهري شهرداري تهران :

لزوم افزايش سرانه فضاي سبز، راه اندازي فروشگاه شهروند و احداث ايستگاه آتش نشاني در منطقه ۱۱

کد خبر: 75949
تاریخ انتشار: ۰۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۴۸ ب.ظ

معاون خدمات شهري شهرداري تهران بر ضرورت توسعه فضاي سبز منطقه ۱۱با توجه به پايين بودن سرانه فضاي سبز اين منطقه، راه اندازي فروشگاه شهروند و احداث ايستگاه آتش نشاني در اين منطقه تاکيد کرد.

به گزارش نداي مردم، مهندس مجتبي يزداني در جلسه نظارت ستادي ازمنطقه ۱۱ که با حضور مشاورين و مديران عامل سازمان ها و شرکت هاي تابعه اين معاونت، معاون خدمات شهري و شهرداران نواحي اين منطقه برگزار شد، پس از استماع گزارشات کليه سازمان ها و شرکت ها به تفکيک در خصوص موضوعات مختلف خدمات شهري در اين منطقه، گفت: معاونان خدمات شهري مناطق موظف به پاسخگويي در امور محوله هستند و بايد با مسووليت پذيري و تعهد، برنامه ريزي اصولي و کاربردي معضلات منطقه را در حوزه خدمات شهري احصاء و برطرف کنند.
مهندس يزداني در ادامه افزود: ارزيابي ها از حوزه خدمات شهري مناطق؛ ملاک ما براي ارزش گذاري ها محسوب مي شود.
وي در ادامه با تاکيد بر ارائه آموزش هاي لازم در خصوص ايمني و مباحث آتش نشاني به شهروندان گفت: با توجه به اهميت مبحث آموزش هاي شهروندي، برنامه ريزي هاي دقيق و کارشناسي در خصوص اين مهم در راستاي آموزش شهروندان و کسبه در جهت کاهش حريق و حوادث صورت گيرد.
يزداني بر راه اندازي فروشگاه شهروند و احداث ايستگاه آتش نشاني در اين منطقه تاکيد کرد و گفت: پيگيري هاي لازم براي مکان يابي در جهت راه اندازي و احداث فروشگاه شهروند و ايستگاه آتش نشاني براي تامين رفاه بيشتر ساکنين و نيز بالابردن ضريب ايمني اين منطقه انجام شود.
معاون خدمات شهري شهرداري تهران بر لزوم نظارت کامل معاونان خدمات شهري از سطح منطقه پرداخت و گفت: در راستاي اثربخشي و بهينه سازي امور با ساير سازمان ها و شرکت هاي اين معاونت و نيز شهرداران نواحي تعاملات لازم برقرار گردد که قطعاً اين امر منجر به دستيابي به نتايج مطلوبي خواهد شد.
وي با اشاره به اين که منطقه ۱۱جزو مناطق کم برخوردار در زمينه سرانه فضاي سبز است، گفت: باغات سطح اين منطقه شناسايي، تملک و پس از آن تبديل به بوستان يا فضاي سبز براي استفاده شهروندان گردد.
مهندس يزداني بر ايجاد فضاي سبز عمودي در راستاي بالا بردن سرانه فضاي سبز منطقه تاکيد کرد و گفت: ايجاد فضاي سبز عمودي لزوماً در خيابان هاي اصلي که امکان تامين آب وجود دارد، صورت گيرد و انشالله با انجام اين اقدامات و تا پايان برنامه پنج ساله دوم بتوانيم در زمينه فضاي سبز، کارهاي شاخص و خوبي را به انجام برسانيم.
يزداني بر اهميت ايمن سازي پارک هاي سطح شهر تهران تاکيد کرد و گفت: با بازديدهاي ميداني، احصاء مشکلات ايمني و اجراي اقدامات ضربتي به فوريت نسبت به تامين ايمني پارک هاي سطح محدوده خود اقدام نماييد.
وي با تاکيد بر لزوم پاسخگويي به مطالبات شهروندان، گفت: خواسته هاي شهروندان بيشتر در حوزه هاي نگهداشت شهر چون پسماند، فضاي سبز و انضباط اجتماعي است، بنابراين در جهت تامين رضايتمندي مردم و ارتقاي خدمات گام برداريد.
لازم به ذکر است در اين جلسه بر موضوعاتي چون حذف زوائد بصري در نقاط مهم اين منطقه و لزوم نگهداشت معابري که حذف زوائد صورت گرفته، نورپردازي ساختمان هاي مهم، نگهداشت فضاي سبز، لزوم خروج مشاغل مزاحم سطح اين منطقه، انجام برنامه هاي لازم براي مبارزه با جانوران موذي، لزوم اصلاح الگوي مصرف و انرژي در ساختمان ها، نگهداشت آبگرمکن هاي خورشيدي، رايزني با شرکت آبفا براي رفع کمبود شيرهاي هيدرانت در اين منطقه، وضعيت دستفروشي، سدمعبر و برنامه هاي آتي شرکت شهربان و حريم بان در اين منطقه، وضعيت ميدان راه آهن و المان اين ميدان، تامين ست هاي ورزشي، وضعيت جمع آوري و تفکيک پسماند خشک، لزوم همکاري و استفاده از نقطه نظرات شوراياري ها، NGOها و استفاده از ظرفيت مدارس در آموزش پسماند و … مباحثي مطرح و در خصوص اين موضوعات بحث و تبادل نظر گرديد.
گفتني است در اين جلسه مديران حوزه خدمات شهري و شهرداران نواحي اين منطقه به بيان نقطه نظرات و پيشنهادات خود در موضوعات مختلف پرداختند./شهردار

دیدگاه کاربران