عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون اول دستگاه قضا :

اژه ای وجود پرونده تخلفات شهرداری در واگذاری املاک را تایید کرد

کد خبر: 76034
تاریخ انتشار: ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۲:۵۸ ب.ظ

سخنگوی دستگاه قضا در خصوص واگذاری املاک نجومی در شهرداری تهران و شورای شهر و گزارش سازمان بازرسی گفت: جایی که صلاحیت داشته باشد وارد می شود و در برخی موارد سالانه و بدون گزارش کار می شود و تا زمانی که گزارش کامل نشود و به امضای ریاست سازمان بازرسی نرسد گزارش رسمی نیست.

به گزارش نداي مردم، غلامحسین محسنی اژه ای گفت: اگر امروز داعش نبود شاید توضیح و تفسیر مجاهدین خلق دشوار می شد. مجاهدین خلق همان افرادی هستند که اگر اعضای خودشان مشکل دار می شدند آنها را کشته و آتش می زدند.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به کشتار مردم بی گناه از سوی منافقین گفت: این افراد پس از تخریب، اموال مردم را به آتش می کشیدند. منافقین خلق مانند داعش در نمازهای جمعه مردم را به خاک و خون می کشید.

محسنی اژه ای تصریح کرد: به خاطر دارم بعد از شکست منافقین به ساختمانی رفتیم و دیدیم که همه مردم ساکن در آنجا را به صورت یک جا به رگبار بسته بودند و با وجود اینها برخی از افراد به دنبال تطهیر این جنایات هستند. از همان روز تا امروز با همدستی دشمنان نظام، توطئه ها و خیانت های آنها ادامه دارد.

محسنی اژه ای در ادامه و با اشاره به جعل و کلاهبرداری با سوء استفاده از عناوین سمت های دولتی گفت: برخی با نشان دادن عکس با مسئولین دولتی اقدام به سوء استفاده از مردم می کنند. در سه هفته اخیر هم چند نفر شیاد اقدام به جعل سمت افراد قضایی کردند و در این رابطه سه نفر بازداشت شدند.

معاون اول دستگاه قضا در رابطه با فیشهای حقوقی گفت: همه حرف زدیم اما عمل مهم است. امیدواریم مجلس،
اژه ای: گزارشات بازرسی طبقه بندی شده است و به دستگاهی که تخلف در آن شده ارسال می شود. در رابطه با شهرداری باید بگویم این گزارش رسمی نیست و در مرحله مقدماتی بود. مطالبی مطرح و برای شهرداری ارسال می شود و جواب و توضیح شهرداری خواسته می شود. هنوز هیچ گزارش نهایی در این خصوص از سوی بازرسی وجود ندارد و تا امروز هم گزارش شهرداری ارسال نشده است. در صدا و سیما هم گفته شد که بر اساس ضابطه بوده است که این ها را نمی دانیم.
قانون کامل و بازدارنده ای به تصویب برساند. دولت نیز اعلام کرده است که ۱۵ نفر را عزل و یا جابه جا کرده و یا گفتند که تعدادی استعفا داده اند و بخشنامه ای هم برای مدیران صادر کردند اما دولت بیان نکرده است که آیا فردی از نظر دولت خلاف کرده است یا نه و همچنین اعلام نکردند که افراد چه مبلغی را پس داده‌اند با این حال سوال اینجاست که آیا فقط ۱۵ نفر بودند که حقوق غیرقانونی گرفته بودند؟ ملاک عزل این ۱۵ نفر چه بود اگر ملاک مبلغ بالا بود باید افراد دیگر هم عزل می شدند و اگر عضویت و حقوق از چندجا هست باز هم باید تعداد بیشتر می شد.

وی افزود: اگر ملاک دریافت مزایا بوده باز هم تعداد بیشتر است و اگر هم ملاک چیز دیگری بوده است باید علت عزل شفاف شود و گفته شود چه ملاکی بوده که دیگران شامل آن نشدند.

وی افزود: به نظر من قوه قضاییه آن شتابی که باید را در این زمینه نداشت و با توجه به رنجش خاطر مردم باید بیشتر عمل می کردیم. در ابتدا لیست حقوق دیده شد که بعضی از مدیران فقط فیش یک جا را دادند.

محسنی اژه ای افزود: اگر فردا دستگاه قضا تعدادی از مدیران را احضار و برای آنها مجازات تعیین کرد برخی انتقاد نکنند چرا که فرصت کافی برای همه بود تا افرادی که اموال به نامشروع گرفتند را پس دهند. قوه قضاییه راستی آزمایی را از مدیران بالایی شروع خواهد کرد.

محسنی اژه ای افزود: در کنسرتی که زمان اجرا و بعد از آن مسائل خلاف عفت عمومی رخ می دهد مجری از فضا خارج می شود اما حضار جرمی را مرتکب می شوند. اگر از نهادهای امنیتی و اطلاعاتی، گزارشی در خصوص وقوع اقدامات خلاف عفت عمومی ارائه شود، قوه قضاییه ورود می کند. اگر ارشاد یا استاندار یا فرماندار یا مجری برنامه متضمن شد که امری خلاف قانون رخ ندهد، نیروی انتظامی و قوه قضاییه کنار می روند در غیر این صورت باید ورود کنند.

وی افزود: روز گذشته روزنامه آفتاب یزد تیتری با محتوای عقب نشینی مسئولان را زده بود که بنده یادم رفت به دادستان بگویم این روزنامه را تحت پیگیری قرار دهد.

وی در خصوص پرونده یکی از شرکت های هلال احمر و «ی. ر» گفت: این فرد با قرار وثیقه سنگین تحت بازداشت است و پرونده اش در حال رسیدگی است.

وی در خصوص ورود قوه قضاییه به موضوع توهین گفت: در خصوص توهین به مقامات نیازی به شکایت خاصی وجود ندارد و رسیدگی به اتهام فردی که گفته شده بود توهین کرده است، در صلاحیت دادسرای ویژه روحانیت است و خبری از شکایت ندارم.

محسنی اژه ای در خصوص واگذاری املاک نجومی در شهرداری تهران و شورای شهر و گزارش سازمان بازرسی گفت: جایی که صلاحیت داشته باشد وارد می شود و در برخی موارد سالانه و بدون گزارش کار می شود و تا زمانی که گزارش کامل نشود و به امضای ریاست سازمان بازرسی نرسد گزارش رسمی نیست.

وی افزود: گزارشات بازرسی طبقه بندی شده است و به دستگاهی که تخلف در آن شده ارسال می شود. در رابطه با شهرداری باید بگویم این گزارش رسمی نیست و در مرحله مقدماتی بود. مطالبی مطرح و برای شهرداری ارسال می شود و جواب و توضیح شهرداری خواسته می شود. هنوز هیچ گزارش نهایی در این خصوص از سوی بازرسی وجود ندارد و تا امروز هم گزارش شهرداری ارسال نشده است. در صدا و سیما هم گفته شد که بر اساس ضابطه بوده است که این ها را نمی دانیم./معماريان نيوز

دیدگاه کاربران