عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری مجلس دهم

اعتقاد مجلس بر تقویت شهرداری ها/اصلاحات احکام برنامه ششم توسعه همچنان روی میز بهارستانی ها

کد خبر: 76058
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۳ ق.ظ

شهرداری ها بهترین نهادها برای برون سپاری اختیارات دولت هستند و مجلسی ها نه تنها مخالف تضعیف شهرداری ها هستند، بلکه تلاش خواهند کرد تا این نهادها با توان بیشتری امور شهرها را عده دار شوند.

به گزارش نداي مردم،صدیف بدری ، با تاکید بر اینکه اعضای شورا نمایندگان پارلمان های محلی هستند، تصریح کرد: بودجه سال۹۶ دولت باید براساس برنامه ششم توسعه تدوین شود. از همین رو مجلس باید ظرف دو تا سه ماه آینده تکلیف برنامه ششم توسعه را مشخص و اصلاحات مد نظر فراکسیون مدیریت شهری و کمیسیون های تخصصی را به تصویب برساند.
نماینده مردم اردبیل ،نیر، نمین و سرعین در مجلس دهم، نظر نهایی کمیسیون تلفیق و ارسال لایحه به همراه اصلاحات به صحن علنی برای رای را مرحله آخر تعیین تکلیف برنامه ششم توسعه عنوان کرد و افزود: هنوز احکام برنامه ششم توسعه روی میز بهارستانی هاست و اصلاحات هیچ احکامی به تصویب دولت نرسیده است.
بدری همچنین از تدوین لایحه مدیریت یکپارچه شهری از سوی دولت با مشورت نمایندگان مجلس دهم خبر داد و گفت: علاوه بر لایحه مدیریت یکپارچه شهری، لوایح تعیین روند برای درآمدهای پایدار شهرداری ها، اصلاح قانون شوراها و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی شهرداری ها نیز از سوی دولت در حال تدوین است.
سخنگوی فراکسیون مدیریت شهری مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر می خواهیم شهرها به سمت توسعه و پیشرفت گام بردارند، باید به شوراها و شهرداری ها اختیارات بیشتری بدهیم و این نهادهای مردمی را تقویت کنیم و مجلس نیز برای افزایش قدرت شوراها و شهرداری ها از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

دیدگاه کاربران