عضویت در خبرنامه الکترونیک
مجری طرح :

فاضلاب شهری به پساب زلال تصفیه می شود

کد خبر: 76071
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷ ق.ظ

پژوهشگران کشور با طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری کشور توانستند فاضلاب شهری را به پسابی زلال بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش تبدیل کنند.

به گزارش نداي مردم، حسین فرهادیان، مجری طرح به طراحی و ساخت بزرگترین پکیج تصفیه فاضلاب شهری در کشور اشاره کرد و گفت: این پکیج تصفیه فاضلاب شهری در شهر جدید مجلسی اصفهان نصب شده است.

وی با تاکید بر این که این پکیج با ظرفیت ۱۷۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز، دارای توانایی تحت پوشش قرار دادن ۹۰۰۰ نفر است، ادامه داد: برخورداری از فضای مفید کمتر از ۷۰۰ متر مربع، مصرف انرژی بسیار مناسب (کمتر از ۵۰ کیلو وات) و استفاده از فناوری‌های تصفیه نوین فاضلاب از ویژگی‌های این سیستم است.

فرهادیان، قابلیت نصب در مناطق مختلف آب و هوایی، کاهش سرمایه‌گذاری اولیه و افزایش بهره‌وری را از مزایای این پکیج ذکر کرد و افزود: این پکیج‌ها بصورت فلزی و پلی اتیلنی با استفاده از نوین‌ترین تکنولوژی تصفیه فاضلاب مبتنی بر شرایط تولید شده است.

وی با بیان این‌که این سیستم دارای بار آلودگی کم است، اظهار کرد: فاضلاب‌های آلوده و بیماری‌زا پس از هدایت به این سیستم و طی مراحل مختلف تصفیه به پسابی زلال بدون بو و عاری از مواد معلق پالایش می‌شوند.

فرهادیان با اشاره به توانمندی این شرکت در تولیدات فناورانه صنعت آب و فاضلاب گفت: طراحی و اجرای شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب، پکیج‌های نوین تصفیه بیولوژیکی فاضلابهای بهداشتی و صنعتی، پکیج‌های نوین تصفیه شیمیایی فاضلاب‌های صنعتی، انواع تجهیزات مورد نیاز در تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب و سیستم‌های نوین چربی‌گیری از طرح‌های اجرایی شده است./موج

دیدگاه کاربران