عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران :

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

کد خبر: 76088
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶ ب.ظ

کیفیت هوای تهران در شرایط سالم است

به گزارش نداي مردم، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با کاهش سه عددی، میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون در حد سلامت بوده و بر روی عدد ۹۷ قرار گرفت.
محمد رستگاری افزود: میزان غلظت آلاینده منواکسید کربن از ۳۶ به ۴۱ افزایش و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۷۶ به ۷۳ کاهش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های پارک شکوفه (منطقه ۱۴) ، دانشگاه شریف (منطقه ۲) و پارک رازی (منطقه ۱۱) با شاخص اعداد ۱۲۶، ۱۱۱ و ۱۱۰ آلوده ترین هوا را در ۲۴ ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های دانشگاه شهیدبهشتی، پونک و پیروزی در مناطق ۱، ۵ و ۱۳ با شاخص اعداد ۶۳، ۶۷ و ۷۴ سالم ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )(حدمجاز استاندارد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

دیدگاه کاربران