عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران :

مسیر غیر قانونی انتشار گزارش واگذاری املاک جریان پشت پرده را نشان می دهد

کد خبر: 76096
تاریخ انتشار: ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۵۱ ب.ظ

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به انتشار گزارش واگذاری املاک در فضای مجازی گفت : مسیر انتشار این گزارش قانونی نبوده و همین موضوع دلیلی بر وجود یک جریان در پشت این پرونده است.

به گزارش نداي مردم ،ابوالفضل قناعتی اظهار کرد: در قانون اعلام شده است اگر کسی جرمی مرتکب شده است قبل از آنکه نامش در رسانه ها عنوان شود باید پرونده اش توسط قاضی کاملا بررسی شود و اگر تحقیقات این موضوع را تائید کرد آنوقت با صدور حکم نام برخی مجرمان اعلام می شود.
قناعتی به طرح این پرسش پرداخت که چرا وقتی طبق قانون به خاطر حفظ آبروی افراد باید حروف اول اسم آنها استفاده می شد ، شاهد آن هستیم که در برخی رسانه ها و سایت ها نام برخی مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر بدون هیچ تحقیقی ذکر می شود و هیچ کدام ار قوانین مشمول حال آنها نمی شود؟
وی تاکید کرد: مسیر پیگیری این پرونده قانونی نبوده و همین موید آن است که جریانی تلاش کرده تا افرادی که منتحب مردم هستند و مردم به آنها اعتماد دارند را تحت فشار قرار داده و اعتماد مردم را سلب کند و فضایی فراهم کنند که مردم را نسبت به نظام بدبین کند.
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: اطمینان دارم که این جریانی است که از بیرون کشور هدایت می شود و شاید برخی آگاهانه و ناآگاهانه وارد این پرونده شوند اما باید به آنها یادآوری کرد که انتشار چنین مطالبی تنها به اعتماد مردم نسبت به نظام آسیب می زند.
قناعتی با بیان اینکه استکبار جهانی از طریق سایت های داخلی تلاش می کند که مردم را نسبت به مسئولان بدبین کند، خاطرنشان کرد: عده ای در داخل بلندگوی استکبار جهانی می شوند و با انشتار این مطالب فکر مردم را بهم می ریزند و تلاش می کنند بین مردم و مسئولان فاصله بیندازند و این ها باعث می شود در جامعه یک صدایی از بین برود و حتی من مسئول به یک مسئول دیگر بدبین می شوم.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طی دوران فعالیتم در شورای شهر بیشترین تذکر را به شهردار تهران داده ام و تا الان یک بار نیز شهردار تهران را برای استیضاح و طرح سوال به شورا آوردم و یکبار دیگر هم چنین قصدی را داشتم و در موضع گیری هایم عمدتا مطالبات و مشکلات مردم را پیگیری کرده ام.
وی اعلام کرد: به عنوان یک نماینده پیگیر مطالبات شهروندان ، اطمینان دارم که هم فضا برای اینگونه مطالبه گری ها مهیا نیست و هم یک نماینده مطالبه گر اگر ذره ای سیاست داشته باشد، خود را در این شرایط قرار نمی دهد.
قناعتی افزود: اگر ادعای تخلف درست بود باید باید مسیر قانونی طی می شد اما ایجاد یک جریان در مسیر مطبوعاتی گواهی بر وجود دست هایی در این پرونده است.

وی افزود: رسانه هایی که دست به انتشار اکاذیب می زنند بدانند که دست های بیگانه در تلاش هستند تا به واسطه آنها بین مسئولان و جریان ها اختلاف و شبهه بیندازند و مردم را بدبین کنند و در نهایت از این جریان ها فقط رسانه های بیگانه استقبال می کنند و تا روزها خوراک رسانه ای آنها تامین می شود./شهردار انلاين

دیدگاه کاربران