عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی دولت :

اختصاص فاینانس ۲ میلیارد دلاری برای تولید واگن قطار شهری

کد خبر: 76138
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۰۰ ق.ظ

سخنگوی دولت: در شورای اقتصاد اجازه ۲ میلیارد دلار فاینانس برای تولید ۲۰۰۰ واگن قطار شهری صادر شد.

به گزارش نداي مردم، محمدباقر نوبخت گفت: برای کمک به بهبود وضعیت آلودگی هوا و شرایط زیست‌محیطی و تسهیل در حمل و نقل شهری ، سیاست‌ فعال شدن قطار شهری را در دستور کار داریم، اما واگن های کافی با تکنولوژی روز تولید نمی‌شود.
وی افزود: ما ۴ تولید کننده داخلی داریم که برای فعال‌تر شدن استفاده از تکنولوژی روز در شورای اقتصاد برای تولید ۲۰۰۰ دستگاه واگن بالغ بر ۲ میلیارد دلار اجازه استفاده از فاینانس داده شد.
نوبخت در ادامه با بیان اینکه در هیات وزیران ۳ ماده به برنامه ششم توسعه افزوده شد، گفت: ما ضمن ارائه برنامه ششم به مجلس فقط احکامی که مورد نیاز بود را آورده بودیم اما مجلس محترم می‌خواست اهداف هم در برنامه باشد که به احترام مجلس دولت ۳ ماده دیگر به این لایحه تقدیمی اضافه کرد.

در این ۳ ماده اهداف کمی کلان و بخشی، منابع لازم برای سرمایه‌گذاری و اولویت هایی که برای موضوعات مختلف در برنامه ششم توسعه است تصویب کرد.
سخنگوی دولت در ادامه با اشاره به آماری که در این سه ماده آمده یادآور شد: دراین اهداف پیش بینی شده از سال ۹۵ تا ۹۹ رشد اقتصادی ۸ درصد، تولید سرانه ۶٫۷ درصد، بهره وری کل عوامل تولید ۲٫۸ درصد، تشکیل سرمایه ثابت ناخالص سالانه ۱۵٫۴ درصد، رشد خواهد داشت و پیش بینی می شود نرخ تورم و بیکاری در پایان برنامه یک رقمی شود.
وی تاکید کرد: در این برنامه پیش بینی شده سالانه در کشاورزی ۵ درصد، نفت ۹٫۳ درصد، معدن ۸٫۸ درصد، صنعت ۹٫۳ درصد، آب برق و گاز ۸٫۳ درصد، ساختمان ۶٫۴ درصد، حمل و نقل و انبارداری ۸٫۳ درصد، ارتباطات ۱۹٫۴ درصد و خدمات ۵٫۸ درصد رشد داشته باشیم.

دیدگاه کاربران