عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهري شهرداري تهران :

بسيج کليه امکانات براي تامين ايمني فضاهاي شهري

کد خبر: 76150
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۵۷ ق.ظ

معاون خدمات شهري شهرداري تهران از بسيج کليه امکانات براي تامين ايمني فضاهاي شهري خبر داد.

به گزارش نداي مردم، مهندس مجتبي يزداني در جلسه شوراي معاونين خدمات شهري مناطق ۲۲گانه شهر تهران که با محوريت سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري تهران و با حضور مديران ارشد اين حوزه و معاونين خدمات شهري مناطق برگزار شد، پس از استماع گزارش سازمان آتش نشاني در خصوص آمار حريق و حوادث در سطح شهر تهران، گفت:ايمني شهري از مباحث بسيار کليدي و مهمي است که بايد به شکل ويژه به آن پرداخت بنابراين پس از شناسايي و احصاء مسائل و مشکلات به فوريت نسبت به رفع آنها اقدام کنيد.
مهندس يزداني در ادامه با اشاره به شناسايي نقاط ناايمن در مناطق ۲۲ گانه توسط سازمان آتش نشاني گفت:تمامي مناطق بايد به فوريت نسبت رفع نقاط ناايمني که سازمان آتش نشاني تعيين کرده است بپردازند تا از وقوع حوادث جلوگيري کنيم.
وي بر بازديدهاي مستمر ميداني مسوولين نواحي و مناطق از سطح محدوده تاکيد کرد و گفت:در بازديدهاي ميداني به مباحث يک يکم و مينياتوري توجه کنيد و دوره هاي آموزشي را براي مسوولين و متصديان نواحي و مناطق و مسوولين اماکن و فضاهاي عمومي شهر تهران برگزار کنيد.
معاون شهردار تهران با بيان اين که موشکافانه به مباحث ايمني در سطح شهر تهران بپردازيد، اظهار کرد:نظارت بر عملکرد پيمانکاران و چگونگي انجام امور در کليه مناطق اصل بسيار مهمي است که بايد به شکل ويژه اي به آن توجه شود.
يزداني به لزوم فرهنگ سازي در خصوص حوادث، حريق و ايمني پرداخت و گفت:آگاهي شهروندان در خصوص حوادث و حريق و ارتباط اين موضوع با سازمان آتش نشاني براي حضور در محل وقوع ؛ الزام آور است.
معاون خدمات شهري شهرداري تهران با اشاره به طرح ايمن سازي اماکن پرخطر شهر تهران گفت:اکيپ هاي ويژه اي براي بازديدهاي ميداني و تامين ايمني فضاهاي شهري تشکيل شود و در تمامي موضوعات بايد مباحث HSE رعايت و اجرا گردد.
مهندس يزداني در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد بر نگهداشت مطلوب شهر تهران گفت:نظافت شهر تهران هميشه بايد جزو الويت ها قرار گيرد بنابراين با جديت اين موضوع را دنبال کنيد.
وي با بيان اين که ما به عنوان خادم مردم بدنبال خدمت به شهر و تامين رضايتمندي حداکثري شهروندان هستيم، تصريح کرد: بدنبال ايجاد تحول در سطح محدوده خود باشيد و براي رسيدن به وضعيت مطلوب، موارد ايمني در حوزه هاي مختلف را احصاء و برطرف کنيد.
يزداني در ادامه اذعان کرد: با توجه به نزديک شدن به فصل بارش ها کليه کانال، مسيل ها، انهار و… پاکسازي و لايروبي شوند.
وي با تاکيد بر اين که مناطق ۲۲گانه با پيگيري از سامانه ۱۸۸۸،۱۳۷ و احصاء مشکلات آبگرفتگي نسبت به حل آنها در مناطق محدوده خود بپردازند، خاطرنشان کرد: به طور ويژه به رفع مشکلاتي که منجر به وقوع آبگرفتگي در سطح شهر تهران مي شود، بپردازيد تا انشالله در اين زمينه با هيچ گونه مشکلي در زمان بارندگي مواجه نشويم.
همچنين در اين جلسه مهندس يزداني بر موضوعاتي چون رسيدگي به شهرک ها در نواحي و مناطق،برگزاري نمايشگاه «باز باران»، وضعيت پل هاي مکانيزه، جايگاه هاي CNG ، وضعيت سدمعبر، وضعيت ايستگاه هاي مياني، اجراي فاز دوم باغ پرندگان،ساخت پارک بانوان در لويزان، بررسي وضعيت سرويس هاي بهداشتي،وضعيت پسماند خشک، اتمام نورپردازي پل صدر،توجه ويژه به ميدان راه آهن، ايمن سازي کارگاه هاي عمراني و ساختماني، گودبرداري ها و … پرداخت و دستورات لازم را در خصوص هر يک از اين مباحث صادر کرد.
لازم به ذکر است سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهر تهران نيز در اين جلسه به ارائه آماري کلي از حريق و حوادث، علل و عوامل و مسائل و مشکلات پيش روي اين سازمان پرداخت و پس از آن معاونان خدمات شهري مناطق ۲۲گانه به تبادل نظر و طرح موضوعات مرتبط با اين سازمان پرداختند.

دیدگاه کاربران