عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس :

قلیان ها از پارک های فردیس جمع آوری می شود

کد خبر: 77512
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۵۳ ب.ظ

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس با اشاره به اینکه استفاده بهینه و سالم خانواده ها از پارک ها و اماکن عمومی حق شهروندان می باشد گفت: قلیان ها از پارک های فردیس جمع آوری می شود.

به گزارش  نداي مردم، محمدرضا فلاح نژاد  افزود: در این زمینه بهتر است که امکانات مفرح برای تفریح سالم و فراگیر جایگزین قلیان شود.
وی ادامه داد: خانواده ها که برای استفاده از هوای تازه به پارک ها مراجعه می کنند، به جای هوای تازه و دلپذیر با فضای نامناسب مصرف قلیان مواجه می شوند براین اساس باید از آوردن قلیان در پارکها و اماکن عمومی جلوگیری کرد.
فلاح نژاد از مردم شهرستان فردیس تقاضا کرد با توجه به اینکه پارک ها محل تفریح و بازی است با آوردن قلیان این گونه محیط ها را برای مردم ناامن نکنند.
وی گفت: فرهنگسازی و افزایش آگاهی عموم جامعه از مضرات استفاده از قلیان، باید با برنامه ریزی و مناسب در زمینه افزایش نشاط و شادی مردم و جایگزین تفریحات سالم و شاد شود تا جامعه به سمت اینگونه تفریحات کاذب و زیانبار هدایت نشوند.
معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس در بخش دیگر سخنان خود به جمع آوری جگرفروش های سیار و دوره گرد در سطح شهرستان خبر داد.
فلاح نژاد افزود: بازدید های شبانه جمع آوری جگرفروش های سیار و دوره گرد از طریق اداره دامپزشکی،شهرداری ها و مرکز بهداشت ودرمان فردیس انجام می شود.
وی در خصوص ساماندهی و جمع آوری سگ های ولگرد در فردیس گفت: قرار شد شهرداری ها نسبت به زنده گیری و ساماندهی سگ های بلاصاحب اقدام کنند.
وی اظهار داشت: حضور سگ های ولگرد علاوه بر مشکلات بهداشتی، باعث عدم زیبایی محیط شهری و ایجاد نگرانی برای شهروندان می شود و به همین خاطر این موضوع با جدیت در دستور کار مسئولان امر قرارگیرد.
مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان فردیس نیز گفت: طی یک ماه گذشته
۳۲۶ کیلوگرم فرآورده های دامی غیربهداشتی در این شهرستان جمع آوری و
۷۶ کیلوگرم آن را معدوم شد.
علیرضا ترابی افزود: سه واحد عرضه مرغ زنده و ۱۰۳ مرغ زنده از شهرستان فردیس جمع آوری شده است.
وی اظهار داشت: کنترل سگ های بلاصاحب روز به روز بیشتر می شود .
وی با بیان اینکه برنامه های خود مراقبتی در تمام ادارات فردیس صورت نگرفته است افزود: شبکه بهداشت ودرمان فردیس در این زمینه آماده همکاری با ادارات است.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردیس گفت: ساماندهی و جمع آوری پرنده فروشی های غیر مجاز با همکاری شهرداری ها در این شهرستان انجام شد.
محمدمهدی راهنورد افزود: برای جمع آوری جگرفروش های سیار در این شهرستان نیروی انتظامی باید خیلی قوی تر در کنار این اداره باشد.
وی ادامه داد: در هفته اول و دوم اخطار و نسبت به جمع آوری جگرفروش های داده می شود.

دیدگاه کاربران