عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر پیشوا :

توقف اجرای طرح پل محمدآباد پیشوا/باید دسترسی‌های ایجاد شود

کد خبر: 77554
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵ - ۸:۵۴ ق.ظ

شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر پیشوا در قبال خواسته شهروندان در ارتباط با دسترسی‌های پل چهارراه محمدآباد موضع گرفتند و تأکید کردند: اجرای پل هوایی چهارراه محمدآباد پیشوا باید فنی و استاندارد اجرا شود.

به گزارش نداي مردم، جلسه بررسی مشکلات دسترسی پل چهارراه محمدآباد با حضور محمد کرم محمدی فرماندار شهرستان پیشوا، شیرزاد یعقوبی شهردار، سید حسن طباطبایی رئیس شورا و سایر اعضای شورای شهر پیشوا، قائم مقام معاونت بهره‌برداری شرکت راه‌آهن، مدیر طرح قطار شهری، معاون برنامه‌ریزی و بودجه فرمانداری پیشوا، احمد ملایری بخشدار مرکزی پیشوا، روسای اداره گاز و آب و فاضلاب، مدیران و پیمانکاران پروژه قطار شهری تهران ـ پیشوا در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

شیرزاد یعقوبی، شهردار پیشوا به‌همراه سید حسن طباطبایی رئیس شورای اسلامی و دیگر اعضای شورای شهر با موضع‌گیری از نحوه اجرای طرح پل، خواستار توقف اجرا و ایجاد دسترسی‌های لازم این پل شدند.

شهردار پیشوا در این جلسه گفت : انتظار و خواسته مردم شهرستان پیشوا و منطقه اجرای پروژه مترو بوده که بنا به دلایلی این طرح اجرا نشده و به قطار شهری تغییر یافته و در حال حاضر می بایست به خواسته شهروندان پیشوا احترام گذاشته شود و حداقل ، اجرای پل هوایی چهارراه محمد آباد باید بنحوی صحیح ، فنی و استاندارد اجرا گردد.

وی گفت: متاسفانه با برگزاری چندین جلسه با حضور فرماندار سابق و اعضای جلسه و پیگیری‌های مکرر شهرداری و اعضای شورای شهر تاکنون نقشه اجرایی مورد تایید شهرداری ابلاغ نشده و مجری طرح راه‌آهن بدون در نظر گرفتن خواسته‌های شهرداری که خواسته به حق شهروندان و روستاییان اطراف است بدون رعایت اصول فنی و اجرای دسترسی و رمپ‌های پل هوایی، مشغول اجرا است.

یعقوبی افزود: با اجرای این پل قطعا در آینده مشکلات عدیده‌ای برای تردد شهروندان و مردم شهرستان ایجاد خواهد کرد و شرکت راه‌آهن بدون در نظر گرفتن تملک دسترسی‌ها که نیاز به هزینه زیادی دارد، صرفاً به فکر ایجاد یک پل مستقیم و بدون رمپ است.

وی عنوان کرد: شرکت راه‌آهن بدون در نظرگرفتن مشکل تردد در آینده هیچ فکری به حال مردم ندارند و صرفاً پیشبرد فعالیت عمرانی خود را مد نظر دارد.

شهردار پیشوا در پایان تصریح کرد: با وجود همکاری‌های شهرداری و شورا برای پیشرفت این پروژه و عدم همکاری شرکت راه‌آهن در تحویل نقشه‌های اجرایی، شهرداری بر اساس مصوبه شورا، قصد جلوگیری از ادامه پروژه را داشت که با نظر فرماندار در جهت پیشبرد پروژه این مصوبه اجرایی نشد و همچنان مجموعه شهرداری و شورا در تحقق خواسته مردم تقاضای رسیدگی و رفع مشکل اجرای این طرح را دارد./فارس

دیدگاه کاربران